Budějovice porazily Litvínov a dál stíhají Liberec

Hokejisté Českých Budějovic ve středečním 33. kole O2 extraligy porazili doma Litvínov 5:2 a na druhém místě tabulky ztrácejí dál na vedoucí Liberec jeden bod. Třetí příčku drží po vítězství nad Vítkovicemi pražská Sparta.

Ilustrační foto

Hlavní postavou duelu na jihu Čech byl útočník Viktor Hübl, který pomohl domácím k vítězství hattrickem a vyhrál tak "rodinný" zápas s bratrancem Jaroslavem, jenž hájí branku Chemopetrolu.

Nejlepší střelec uplynulé extraligové sezóny Petr Ton rozhodl o výhře pražské Sparty nad Vítkovicemi 4:3. Ton překonal Marka Pince v brance hostí ve 48. minutě a dosáhl tak svého jedenadvacátého gólu v letošní sezóně.

Pardubičtí hokejisté urvali výhru strhujícím závěrem a třemi góly v posledních deseti minutách. Rozhodující branku dal v přesilovce nejlepší ligový střelec Petr Sýkora, na jehož branku pak navázali ještě Libor Pivko s Janem Čalounem. Třinecký kapitán Jan Peterek sice docílil své dvousté extraligové trefy, ale to byla největší radost Ocelářů v celém utkání.

Hokejisté Karlových Varů zdolali Kladno 2:1 a upevnili si svou pozici na čtvrtém místě extraligy. Všechny branky padly už v úvodní části a o vítězství rozhodl už v 17. minutě kapitán Energie Václav Skuhravý. Rabat promarnil šanci na posun do desítky, která po skončení základní části zaručuje play-off.

Poprvé v právě probíhajícím ročníku dokázali hokejisté Znojma porazit nejhorší celek extraligy ze Vsetína. Na jeho ledě byli lepším celkem a zcela po zásluze si odvážejí všechny tři body za vítězství 3:0. Gólman Znojma Jiří Trvaj tak na Valašsku podruhé v sezóně udržel čisté konto, když před měsícem vychytal Zlín.

Hokejové O2 extraliga - 33. kolo
Vsetín - Znojmo 0:3on-line
Branky: 11. Erat, 16. M. Růžička, 40. M. Růžička.
Třinec - Pardubice 2:5on-line
Branky: 27. Korhoň, 38. Peterek - 7. Čaloun, 23. Blažek, 51. P. Sýkora, 58. Pivko, 59. Čaloun.
Č. Budějovice - Litvínov 5:2on-line
Branky: 9. Veselý, 15. V. Hübl, 30. L. Květoň, 45. V. Hübl, 49. V. Hübl - 4. Reichel, 38. Jánský.
Plzeň - Zlín 2:1on-line
Branky: 49. Šindel, 55. Fabuš - 51. Melenovský.
Sparta - Vítkovice 4:3on-line
Branky: 18. O. Kratěna, 21. Hlaváč, 40. Netík, 48. P. Ton - 10. R. Procházka, 12. Kropáč, 38. Jasečko.
K. Vary - Kladno 2:1on-line
Branky: 13. Mudroch, 17. Skuhravý - 16. Martin Procházka.
Slavia - Liberec 1:4 (předehráno 19.12.)on-line
Branky: 57. Tomica - 26. Dušek, 40. Zíb, 42. Víšek, 60. Žabka.