Hokej

Budějovice porazily Litvínov a dál stíhají Liberec

20. prosince 2006 20:24 - PRAHA

Hokejisté Českých Budějovic ve středečním 33. kole O2 extraligy porazili doma Litvínov 5:2 a na druhém místě tabulky ztrácejí dál na vedoucí Liberec jeden bod. Třetí příčku drží po vítězství nad Vítkovicemi pražská Sparta.

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Hlavní postavou duelu na jihu Čech byl útočník Viktor Hübl, který pomohl domácím k vítězství hattrickem a vyhrál tak "rodinný" zápas s bratrancem Jaroslavem, jenž hájí branku Chemopetrolu.

Nejlepší střelec uplynulé extraligové sezóny Petr Ton rozhodl o výhře pražské Sparty nad Vítkovicemi 4:3. Ton překonal Marka Pince v brance hostí ve 48. minutě a dosáhl tak svého jedenadvacátého gólu v letošní sezóně.

Pardubičtí hokejisté urvali výhru strhujícím závěrem a třemi góly v posledních deseti minutách. Rozhodující branku dal v přesilovce nejlepší ligový střelec Petr Sýkora, na jehož branku pak navázali ještě Libor Pivko s Janem Čalounem. Třinecký kapitán Jan Peterek sice docílil své dvousté extraligové trefy, ale to byla největší radost Ocelářů v celém utkání.

Hokejisté Karlových Varů zdolali Kladno 2:1 a upevnili si svou pozici na čtvrtém místě extraligy. Všechny branky padly už v úvodní části a o vítězství rozhodl už v 17. minutě kapitán Energie Václav Skuhravý. Rabat promarnil šanci na posun do desítky, která po skončení základní části zaručuje play-off.

Poprvé v právě probíhajícím ročníku dokázali hokejisté Znojma porazit nejhorší celek extraligy ze Vsetína. Na jeho ledě byli lepším celkem a zcela po zásluze si odvážejí všechny tři body za vítězství 3:0. Gólman Znojma Jiří Trvaj tak na Valašsku podruhé v sezóně udržel čisté konto, když před měsícem vychytal Zlín.

Hokejové O2 extraliga - 33. kolo
Vsetín - Znojmo 0:3 on-line
Branky: 11. Erat, 16. M. Růžička, 40. M. Růžička.
Třinec - Pardubice 2:5 on-line
Branky: 27. Korhoň, 38. Peterek - 7. Čaloun, 23. Blažek, 51. P. Sýkora, 58. Pivko, 59. Čaloun.
Č. Budějovice - Litvínov 5:2 on-line
Branky: 9. Veselý, 15. V. Hübl, 30. L. Květoň, 45. V. Hübl, 49. V. Hübl - 4. Reichel, 38. Jánský.
Plzeň - Zlín 2:1 on-line
Branky: 49. Šindel, 55. Fabuš - 51. Melenovský.
Sparta - Vítkovice 4:3 on-line
Branky: 18. O. Kratěna, 21. Hlaváč, 40. Netík, 48. P. Ton - 10. R. Procházka, 12. Kropáč, 38. Jasečko.
K. Vary - Kladno 2:1 on-line
Branky: 13. Mudroch, 17. Skuhravý - 16. Martin Procházka.
Slavia - Liberec 1:4 (předehráno 19.12.) on-line
Branky: 57. Tomica - 26. Dušek, 40. Zíb, 42. Víšek, 60. Žabka.