Rubriky:

Hokej

Skončí ruské kralování v Super Six?

11. ledna 2007 07:00 - PRAHA

Od čtvrtka do neděle se potřetí v historii v Petrohradu uskuteční turnaj šesti evropských hokejových mistrů Super Six. O stříbrnou trofej budou bojovat Hämeenlinna, Žilina, Kazaň, Lugano, Färjestad a pražská Sparta. Předešlé dva ročníky klání, které navazuje na dřívější Pohár mistrů evropských zemí či Evropskou ligu, vyhráli vždy zástupci ruské superligy Omsk a Dynamo Moskva.

 

www.hawk.ru

Stejně jako v minulosti je šestice celků rozdělena do dvou tříčlenných skupin. Sparta se v divizi Alexandra Ragulina utká s Žilinou a Hämeenlinnou. V druhé divizi Ivana Hlinky, která je podle papírových předpokladů silnější, se utkají Kazaň, Lugano a Färjestad. Do finále postoupí vítězové skupin.

Z prvenství v Super Six se v minulosti vždy radoval i český hokejista, i když extraligovým týmům se v Petrohradu do finále ještě postoupit nepodařilo. V roce 2005 to byli Jaromír Jágr, který boj o první místo v prodloužení rozhodl, a Jaroslav Bednář; o rok později vyhráli Pavel Rosa a Václav Pletka.

Více než šest miliónů pro vítěze

Možnost, že se tak stane i letos, je opět reálná. Česko totiž nemá zástupce pouze v týmu Lugana. Za Žilinu hraje trojice Michal Straka, Jan Dlouhý, David Turoň, za Hämeenlinnu David Moravec, za Kazaň Jan Novák a dres Färjestadu obléká Robert Kántor.

Vedle sportovního úspěchu jsou ve hře i finanční odměny. Celkovou prémii stanovila mezinárodní hokejová federace IIHF na 800.000 švýcarských franků, tedy 13,75 milionu korun. Vítěz dostane 45 procent z této částky, což je 6,2 milionu korun, poražený finalista obdrží 3,4 milionu. Více než milion korun dostanou i celky na třetím a čtvrtém místě.

Složení základních skupin:
skupina Alexandra Ragulina: HPK Hämeenlinna (Fin.), Sparta Praha, MsHK Žilina (SR)
skupina Ivana Hlinky: Ak Bars Kazaň (Rus.), HC Lugano (Švýc.), Färjestad BK (Švéd.)

Program:
Čtvrtek 11. ledna:
13:00 Hämeenlinna - Žilina
16:30 Kazaň - Färjestad
Pátek 12. ledna:
13:00 Sparta Praha - Žilina
16:30 Färjestad - Lugano
Sobota 13. ledna:
13:00 Sparta Praha - Hämeenlinna
16:30 Lugano - Kazaň
Neděle 14. ledna:
16:30 finále

ČTK

Zrušit


Časová osa: Hokej

Filtr článků - Hokej