Karlovy Vary nedaly šanci Slavii, Sparta veze výhru z Liberce

Šesti zápasy pokračovalo v pátek 16. kolo O2 extraligy. Vedoucí Slavia se po čtyřech vítězstvích v řadě nedokázala střelecky prosadit na ledě Karlových Varů a prohrála 0:4. Po zaváhání lídra se mohli do čela tabulky prodrat hráči Liberce, kteří ale ve vyprodané Tipsport Areně nestačili na Spartu a prohráli 2:3. Teprve druhé vítězství v normální hrací době vybojovalo Kladno, které doma porazilo Plzeň 6:3.

Slavia odehrála tři z posledních čtyř zápasů s nulou, na západě Čech ale kouzlo gólmana Adama Svobody nefungovalo. Brankářskou jedničku Pražanů překonali hned během úvodních tří minut utkání Zucker s Kumstátem a podařený vstup do zápasu potvrdil ještě do přestávky při přesilovce domácích Duben. Slavii se nepodařilo najít recept na gólmana Sáblíka, který poprvé v sezóně odchytal celý zápas, a naopak ještě před koncem zápasu inkasovali při početní výhodě Varů čtvrtý gól z hole Melenovského.

Liberec nezachytil v domácím prostředí nástup Sparty a gólman Hnilička dvakrát inkasoval po trefách Langhammera a Černoška. Těsně před koncem druhé třetiny zvýšil náskok hostů obránce Vykoukal. Domácí dokázali ještě zápas zdramatizovat, když se v polovině poslední části prosadili během čtyř minut Plodek s Vantuchem, na vyrovnání už ale domácí neměli dost sil.

Povedený vstup do utkání předvedli v Třinci hokejisté Litvínova a už ve čtvrté minutě vedli po trefě Černého. Domácím se podařilo ještě do přestávky vyrovnat, Severočeši ale v polovině utkání opět odskočili. Branka Korhoně z 55. minuty poslala zápas do prodloužení a nakonec rozhodovaly až samostatné nájezdy, v nichž zajistil dva body pro domácí tým Zálešák.

Kladno chybovalo, záhy ale otočilo

Utkání Znojma se Zlínem mělo na ledě Orlů mnohem jednoznačnější průběh. Domácí po dvou brankách Dopity a gólech Hamana a Erata vedli po dvou třetinách už 4:0. Hosté pak již jen zkorigovali výsledek, když se deset minut před závěrečnou sirénou prosadil z trestného střílení Balaštík.

Podobně se předvedli hokejisté Vítkovic na ledě nováčka z Ústí nad Labem. Během jednatřiceti minut nastříleli čtyři branky a rozhodli tak o osudu utkání, domácím se podařilo zaznamenat čestný úspěch až v 58. minutě. Ústí prohrálo jedenáctý zápas v letošní sezóně a na 11. místě tabulky má stejně bodů jako dvanáctý Zlín.

Na Kladně začal zápas hrubou chybou domácích a hosté vedli po brance Vampoly už po 16 sekundách. Středočeši se ale nepoložili a ještě v první třetině otočili vývoj utkání třemi góly a v úvodu prostřední části ještě zvýšil Kalla. Západočeši pak snížili díky gólu Kubalíka, Paterův zásah ale vrátil domácím tříbrankový náskok. V 56. minutě ještě zdramatizoval zápas plzeňský Laš, na jeho gól ale vzápětí odpověděl Kalla, který svou druhou trefou určil konečný výsledek. Kladenští i přes výhru zůstali v tabulce poslední, na předposlední Pardubice ztrácejí tři body.

Hokejová O2 extraliga – 16. kolo
Pátek 26. října
Třinec – Litvínov 3:2 po SNon-line
Branky: 16. D. Květoň, 55. Korhoň, rozhodující nájezd Zálešák - 4. Černý, 32. Lukeš.
Znojmo – Zlín 4:1on-line
Branky: 14. Dopita, 16. Dopita, 31. Haman, 37. Erat - 51. Balaštík z tr. střílení.
Kladno – Plzeň 6:3on-line
Branky: 11. Štěpánek, 13. Ševc, 18. Horna, 25. Kalla, 40. Patera, 57. Kalla - 1. Vampola, 35. Kubalík, 56. Laš.
Ústí nad Labem – Vítkovice 1:4on-line
Branky: 58. Klobouček - 4. Šimíček, 13. Ujčík, 30. Burger, 31. R. Hruška.
Karlovy Vary – Slavia 4:0on-line
Branky: 2. Zucker, 3. Kumstát, 17. Duben, 58. Melenovský.
Liberec – Sparta 2:3on-line
Branky: 48. Plodek, 52. Vantuch - 5. Langhammer, 13. Černošek, 40. Vykoukal.
Čtvrtek 25. října
Č Budějovice – Pardubice 6:3on-line
Branky: 53. a 57. Sailer, 9. Veselý, 33. Hřebejk, 36. Novák, 42. Hübl – 4. Tvrdík, 5. Somík, 32. Sýkora.