Rubriky:

Hokej

Šlégr chce za oceán, ale Evropa mu nevadí

11. srpna 2003 15:41 - MOSKVA

Vedle třinácti hráčů ze zámořských mužstev je s Jágr teamem v Moskvě i obránce Jiří Šlégr, který zatím nemá angažmá pro příští sezónu.

Velmi vážně vypadal ještě nedávno zájem Phoenixu, ale nakonec z podpisu smlouvy sešlo. "Jsem klidný, trénuji s Litvínovem a klidně si počkám až do konce srpna. Sice to nyní vypadá, že vše kolem mého přestupu malinko spinká, ale agent jedná o možnostech působení v NHL. Zvážil jsem si vše jasně. Chtěl bych za oceán, ale pokud bych do začátku kempů nic nepodepsal, rozhlédnu se po Evropě. Jen z extraligy má o mne zájem nejen Litvínov, ale i velmi seriózně jednající Liberec," vyprávěl Šlégr.

Do Ruska se včera vrátil po čtyřech měsících. "Naposledy jsem tam byl začátkem dubna při semifinále ligového play-off za Omsk, ale na led haly CSKA vybruslím poprvé v životě. Během minulé sezóny jsem byl vždy zraněný, když jsme tu hráli, a s reprezentací jsem do Moskvy nikdy necestoval," usmíval se urostlý bek, který si plánuje s Jágr teamem i soustředění příští týden v Kravařích. "Potřebuji trénovat hodně naplno, což se v partě s hráči ze zámoří bude určitě dařit."

Martin Kézr (Moskva)

Zrušit