Vítkovice udolaly Budějovice v nájezdech, Třinec porazil Liberec

Hokejisté Českých Budějovic chtěli v předehrávce 34. kola extraligy ukončit sérii čtyř porážek a zároveň konečně vstřelit gól. To druhé se jim podařilo, Vítkovicím vsítili tři branky, ovšem opět prohráli, tentokrát na nájezdy. Ve druhém předehrávaném utkání si v bitvě sousedů v tabulce poradil Třinec s Libercem.

Hráči Vítkovic se radují z úvodního gólu v Českých Budějovicích.

Budějovičtí letos hráli s Vítkovicemi velmi vyrovnaně. V sezóně nejprve zvítězil Mountfield na jihu Čech 4:3, v Ostravě se sice také radovalo z výhry domácí mužstvo (3:2), ale Vítkovice k ní dokráčely až v prodloužení. Třetí letošní vzájemný duel byl opět velmi vyrovnaný, skončil dokonce až v samostatných nájezdech.

Na jihu Čech sledovali diváci dokonalou výsledkovou houpačku, v níž otevřel skóre zápasu hostující Ujčík, domácí pak ale góly v závěru první a v úvodu druhé třetiny dokázali obrátit stav utkání. Konec druhé dvacetiminutovky zase vyšel lépe hostům a Kvapil srovnal. Vítkovice pak šly znovu do vedení zásluhou druhé trefy Ujčíka, prodloužení si pak vyžádal domácí Ptáček. V tom se nerozhodlo a následovaly nájezdy, na něž Budějovice místo brankáře Turka poslaly Hrubce. Ani to ale nepomohlo, Kvapil rozhodl o bonusovém bodu pro Ostravany.

"Je škoda, že se nám nedaří nájezdy a ztrácíme bonusové body, které nám chybí v tabulce. Nasazení brankáře Hrubce na nájezdy jsme měli promyšlené předem, chtěli jsme soupeře překvapit," uvedl asistent českobudějovického kouče Výborného Milan Kupka.

Partie Třince a Liberce byla soubojem dvou sousedů v tabulce, které dělí pouhé tři body. V úvodní třetině se prosadily jednou oba týmy, ovšem Třinci patřil nástup do druhé části hry. Třemi góly se Oceláři výsledkově odpoutali od soupeře a prakticky až do závěru utkání si hlídali vybudovaný náskok. Hosté sice v závěrečné dvacetiminutovce stáhli na rozdíl jediného gólu, na vyrovnání už však neměli dostatek času a prohráli v Třinci 4:5.

Hokejová O2 extraliga, 34. kolo:
Třinec - Liberec 5:4ON-LINE
Branky: 20. Kohn, 22. Tomas, 24. Polák, 26. M. Růžička, 33. Květoň - 12. a 29. Bartovič, 54. Čakajík, 60. Derner
Č. Budějovice - Vítkovice 3:4 po sam. nájezdechON-LINE
Branky: 20. Melichárek, 22. Kotaška, 49. Ptáček - 11. a 45. Ujčík, 39. a rozhodující nájezd Kvapil