Rubriky:

Hokej

Hokejové hvězdy budou během MS jezdit vlakem

19. března 2004 12:55 - PRAHA

Letadla? Drahé! Bude se jezdit vlakem. Tak rozhodli pořadatelé hokejového mistrovství světa, které letos uspořádá Praha a Ostrava. Organizátoři využili faktu, že v blízkosti obou arén jsou vlaková nádraží. "Časově to vyjde zhruba stejně," přidal argument šéf svazu Karel Gut. Pokud by mezi oběma městy létalo, byly by náklady asi šestinásobné.

 

ČTK

Pořadatelé se dohodli na spolupráci s Českými drahami, které speciálně pro potřeby hokejistů vypraví ze severu Moravy čtyři vlaky. Soupravy do metropole přepraví čtvrtfinalisty i týmy hrající o záchranu v elitní skupině. Půjde o běžné vlaky třídy Euro a InterCity. Ty si vyzkoušejí i čeští hokejisté, kteří sice v Ostravě své zápasy hrát nebudou, ale vlakem se svezou na přípravné utkání s Ruskem.

Vedení hokejového svazu muselo před podepsáním dohody s drahami získat svolení účastníků šampionátu. "Podle pravidel mezinárodní federace je to nutné vždy, když je vzdálenost delší než 300 kilometrů," vysvětlil Gut. Žádný problém s tím však podle něj nebyl.

Zástupce jednotlivých federací přesvědčila listopadová zkušební jízda, na kterou byli pozváni. Vzdálenost více než 350 km absolvovali za tři a půl hodiny. "Bylo to příjemné a pohodlné," pochvaloval si Gut. Dány to dokonce natolik uspokojilo, že se rozhodli přicestovat i do dějiště mistrovství vlakem z Vídně.

ČTK, Sport.cz

Zrušit