Rubriky:

Hokej

Pořadatelé Světového poháru ustoupili Rusům

24. května 2004 18:53 - PRAHA

Zámořští pořadatelé Světového poháru v hokeji sice nutili všech osm účastníků k tomu, aby zveřejnili nominace do 25. května, ale Rusko si v pondělí vymohlo výjimku. Díky ní může kvůli nejasnostem s obsazením postu trenéra oznámit složení týmu až koncem týdne.

Stále ještě není známo, zda sbornou povede neoficiálně odvolaný Tichonov, za jehož nástupce tamní média označují někoho z tria Michajlov, Biljaledtinov či Bělousov. Šéf ruského hokeje Steblin už rozhodl, že sám osobně přijme roli generálního manažera Ruska na Světovém poháru.

Český kouč Ivan Hlinka oznámí vybraných 26 hráčů v úterý v poledne a předem nechtěl prozradit, jak obtížně se mu sestava pro letní turnaj skládala. Jeho přáním bylo dát dohromady nejsilnější možný výběr, řada hráčů frustrovaných čtvrtfinálovým vyřazením na MS ale nemá velkou chuť reprezentovat.

Turnaj řídí NHL spolu s hráčskou asociací zámořské soutěže a vyměnit nominovaného hráče lze jen v případě nemoci či zranění, a to na základě oficiálního lékařského vyjádření. Světový pohár se bude hrát dle zámořských pravidel; na užším kluzišti, s ofsajdem na červené čáře a s případným prodlužováním zápasu o celé třetiny do rozhodnutí.

kez, Právo

Zrušit


Časová osa: Hokej

Filtr článků - Hokej


Výsledkový mix: