Rubriky:

Hokej

Ujčík: Nahrával jsem Zlín jako špión

16. ledna 2005 07:59 - PETROHRAD

Český hokej bude mít v nedělním finále turnaje evropských mistrů v Petrohradu oboustranné české zastoupení. Proti Jaromíru Jágrovi a Jaroslavu Bednářovi v dresu Omsku se v barvách Kärpätu Oulu postaví Viktor Ujčík s Petrem Tenkrátem. Ujčík v rozhovoru pro Právo hovoří o svém působení v celku finského šampióna.

Omsk má slíbené za prvenství v Poháru evropských mistrů milión dolarů na mužstvo, jaké prémie jsou vypsány v kabině finského mužstva?
Pro Kärpät má turnaj šampiónů hodně velký význam, prémie máme vypsané i za finálovou účast, ale tolik peněz jako v ruském milionářském klubu to rozhodně není.

Zápas se Zlínem, který vás posunul velmi blízko finále, jste rozhodli v přesilovkách. To je vaše vyhlášená zbraň?
Ve finské lize se píská podobně přísně jako tady, takže každý zápas nám nabízí hodně přesilovek a tentokrát nám prostě vyšly. Věděli jsme, že Zlín v početní výhodě má dobře nacvičené kombinace, nakonec jsme ale přesilovky zvládli lépe my.

Byl jste pro Oulu jako poradce na českého mistra?
Byl jsem něco jako špión a nahrával z České televize, kterou sleduji přes satelit, zlínské extraligové zápasy.

Jak vám jde finština?
Nejlépe nadávky, k tomu umím pozdravit a poděkovat, ale jinak mám po ruce jazykového poradce a jinak českého spoluhráče Petra Tenkráta.

Proč už nehrajete společně v útoku?
Dlouho jsme tak nastupovali na křídlech a měli reprezentačního centra Viuhkolu, jenže on se pak zranil, tak mezi nás dali kapitána Palsolu a ten kvůli zlomené klíční kosti nedohrál hned příští zápas. Vypadalo to, že spoluhráčům nosíme smůlu, proto jsme asi šli od sebe.

S dvanácti góly a čtrnácti asistencemi jste třetím nejproduktivnějším hráčem, takže asi nemáte důvod být nespokojen?
Teď se mi opravdu daří, ale začátek sezóny byl bídný. Změnil jsem druh hokejek a vůbec nemohl dát gól. Když se to začalo lepšit, zradila mě třísla. Naštěstí mužstvo vyhrávalo, jinak by mě asi jako cizince vyhnali.

Od listopadové reprezentační pauzy mi to tam ale začalo padat, takže se mi v Oulu líbí. Bydlení je super, jen kdyby bylo méně cestování. Máme za všemi soupeři daleko, takže na každý zápas cestujeme den předem.

Martin Kézr (Petrohrad), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Hokej

Filtr článků - Hokej


Výsledkový mix: