V pondělí může být jasno o všech semifinalistech první ligy

Již v pondělí může být rozhodnuto o všech čtyřech postupujících do semifinále play off první hokejové ligy. V sobotních druhých zápasech uspěly opět domácí České Budějovice, Ústí nad Labem, Mladá Boleslav a Hradec Králové a za dva dny budou moci na hřištích soupeřů proměnit první mečbol.

Favorizovaní Jihočeši nedali Ostravě šanci ani podruhé, opět neinkasovali a vyhráli 4:0. Při hře čtyři na čtyři šli vítězové základní části do vedení již v 5. minutě po akci Kotašky, kterou zakončil Štrba. Pak na sebe vzali zodpovědnost veteráni Rob se Sailerem, kteří během tří minut přidali ze sólových nájezdů dva góly a rozhodli zápas.

Ústí rozstřílelo Brno 6:2 a o výsledku rozhodlo definitivně dvěma slepenými góly během 11 sekund ve druhé části. Mladoboleslavský brankář Mensator si připsal první nulu v play off, nedovolil skórovat berounským střelcům a hosté prohráli 0:2.

Největší nervy měli fanoušci Hradce Králové. Domácí se sice proti Chomutovu střelecky prosadili již v první minutě, o jejich výhře 3:2 ale rozhodl až v prodloužení Kolafa. Ten zaznamenal vítěznou trefu dokonce v oslabení.

Výsledky - čtvrtfinále, 2. zápasy:
Mladá Boleslav - Beroun 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 15. Kubinčák, 34. Kadlec. Rozhodčí: Polák, Blecha - Daniščin, Matějček. Vyloučení: 13:12, navíc Slížek 10 min. a Pabiška (oba Beroun) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 2100. Stav série: 2:0.
Hradec Králové - Chomutov 3:2 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 1. Kacíř, 44. Fořt, 64. Kolafa - 41. Mikšovic, 53. Boušek. Rozhodčí: Hradil, Skoupý - R. Prchal, T. Prchal. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4678. Stav série: 2:0.
Ústí nad Labem - Brno 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)
Branky: 6. Pazourek, 20. Šaffer, 27. Buďa, 27. Jankových, 43. Vála, 53. T. Sýkora - 9. Brančík, 50. A. Staněk. Rozhodčí: Florian, Kubeš - Pokorný, Šilhán. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 4200. Stav série: 2:0.
České Budějovice - Ostrava 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 5. Štrba, 29. Rob, 32. Sailer, 47. Kropáč. Rozhodčí: Přikryl, Trombík - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 8:9. Bez využití. Diváci: 3704. Stav série: 2:0.