Rubriky:

Hokej

Hokejovou osmnáctku pronásleduje v Plzni virus

7. dubna 2005 21:54 - PRAHA

Přípravu hokejové osmnáctky před světovým šampionátem kazí neznámý virus. V minulosti mu neodolali čtyři hráči, nyní stihl dalších šest. I bez nich ve čtvrtek tým kouče Břetislava Kopřivy porazil v přípravě Německo 2:0.

Virus se prý šíří celým městem. Nic vážného to prý ale není. "Trvá to dva dny, než opadne. Provázejí ho horečky, žaludeční problémy. Prý je to tady ve vzduchu, z jídla to není," vylíčil potíže Kopřiva.

Dnes už mohl nasadit vyléčené Kaluse, Sobotku i jmenovce Davida a Martina Růžičkovy. Naopak mu ze sestavy vypadli obránci Kudělka, Vojta a útočníci Květoň, Hanzal, Vantuch a Černý. Všichni by ale měli být v pořádku.

Nezávisle na tom dnes širší nominaci rozšířili vsetínský obránce Ondřej Dalecký a útočník Petr Freiberg z IFK Helsinky. Naopak šance, že se na šampionátu objeví obránce Jakub Kindl, se stále snižuje. Jeho Kitchener postoupil v play off juniorské OHL do druhého kola a Kindl má navíc potíže se zraněním ruky.

Osmnáctka se v generálce utká s Německem ještě v pátek od 14:00 v Mariánských Lázních. V sobotu by měli trenéři oznámit konečnou nominaci na šampionát, který se odehraje v Plzni a v Českých Budějovicích od 14. do 24. dubna.

Česká republika '18' - Německo '18' 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 28. Tlustý, 60. Rákos.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Hokej

Filtr článků - Hokej


Výsledkový mix: