Rubriky:

Hokej

Fasel chce, aby se na olympiádě pískalo stejně jako v NHL

9. listopadu 2005 16:45 - TORONTO

Přísnější posuzování nedovolených zákroků, jež zatím v obnovené NHL vede k většímu počtu vyloučení a také gólů, se velmi zamlouvá předsedovi Mezinárodní hokejové federace IIHF Renému Faselovi. Šéf světového hokeje by rád viděl stejné a možná ještě tvrdší trestání nedovolené hry i na olympijských hrách v Turíně.

 

ČTK/Stanislav Peška

"Limity budeme mít stejné, ne-li přísnější," řekl Fasel novinářům v zámoří, kde se v pondělí sešel s zástupcem šéfa NHL Billem Dalym a výkonným ředitelem hráčské asociace Tedem Saskinem, s nimiž probíral účast zámořských rozhodčích v Turíně.

"Tohle rozhodnutí pomůže hráčům z NHL. Je to skvělá zpráva pro fanoušky. Myslím, že si René uvědomil, že směrem, jakým jsme se vydali v NHL, se bude hokej ubírat," prohlásil Daly.

Podle nových pravidel se v NHL od letošní sezóny přísněji posuzuje hákování, držení a jiné bránění ve hře. To jednak chrání útočníky a technické hokejisty, za druhé to vede k častějším přesilovkám, z nichž padá více branek.

Na olympiádu pojedou čtyři hlavní rozhodčí z NHL, zbylých šest jich bylo nominováno z Evropy, mezi nimi i Čech Vladimír Šindler. Evropští arbitři mají benevolentnější metr, na společném semináři před hrami si budou muset se zámořskými kolegy pravidla ujednotit.

Přísnější rozhodcovský "metr" v Turíně vítá finský útočník Teemu Selänne. "Je to výborné," řekla opora Anaheimu. Považuje to za první signál, že se v evropském hokeji začne pískat stejně jako v NHL. "Už by se s tím mělo začít. Kamarádi z Evropy mi říkají, že je to nyní nejhorší, co kdy zažili," prohlásil Selänne.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Hokej

Filtr článků - Hokej


Výsledkový mix: