Šlágr první hokejové ligy v Havířově se nedohrál kvůli dýmovnici

Středeční šlágr první hokejové ligy mezi třetím Havířovem a lídrem z Ústí nad Labem zůstal kvůli zapálené dýmovnici na stadionu nedohrán. Utkání bylo ve 34. minutě za stavu 0:1 přerušeno poté, co halu zahalil kouř. Po hodinu a půl dlouhém čekání, zda se viditelnost na stadionu nezlepší, rozhodčí zápas předčasně ukončil.

Jediný gól přerušeného utkání padl ve 13. minutě v přesilovce, kdy hostující Slížek trefil od modré Pavlasovu brusli, od níž se kotouč odrazil za bezmocného Novotného. Ústí i tak stále vede ligovou tabulku s patnáctibodovým náskokem před Chomutovem, jenž dnes prohrál 2:3 v Brně.

Domácí Kometě se povedl vynikající obrat. Chomutov ji sice zaskočil a dvěma góly v úvodu zmrazil publikum, avšak ještě do pauzy se Appelovi podařilo vsítit šťastný gól. Ve druhé třetině se hrál kvalitní hokej ve vysokém tempu a díky brankám Černého a Zábranského se Kometa dostala do vedení, které už nepustila. Severočechům už nepomohl ani velký tlak při hře bez brankáře.

Jen o skóre třetí je Olomouc, jež vyhrála 4:1 v Hradci Králové. Domácí šli sice do vedení po přesilovkové trefě Kolafy od modré čáry, ale pak čaroval vynikající brankář hostí Žigardy. Ve druhé a třetí třetině hosté navíc udělili domácím lekci z produktivity a vstřelili nejen vyrovnávající branku, ale i tři další, které rozhodly o výsledku.

Výsledky - 35. kolo:
Prostějov - Ostrava 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 46. a 49. Saluga, 18. Fojtík, 48. Říha - 39. Sochorek. Rozhodčí: Vampola - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 9:8, navíc Sedlák - Kramný oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1100.
Kadaň - Jihlava 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky: 40. Kajer, 55. Řepík, 55. Zika - 39. Čachotský, 57. Bakus. Rozhodčí: Froněk, Mašek, Rozlílek. Vyloučení: 4:5, Využití: 1:0. Diváci: 250.
Havířov - Ústí nad Labem 0:1 (0:1) nedohráno
Branka: 13. Pavlas. Rozhodčí: Trombík - Barteček, Koliba. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1.
Kometa Brno - Chomutov 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Branky: 14. Appel, 29. Černý, 40. Zábranský - 9. Nosek, 12. Martínek. Rozhodčí: Hradil - Machálek, Škach. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:1. Diváci: 2684.
Hradec Králové - Olomouc 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky: 13. Kolafa - 24. a 51. Šimo, 46. Kříž, 57. Smejkal. Rozhodčí: Vlček - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1046.
Beroun - Jindřichův Hradec 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 39. Tvrzník, 56. Vlček. Rozhodčí: Bacílek - Richter, Sichrovský. Vyloučení: 11:14, navíc Horčička (Beroun) 10 min. Bez využití. Diváci: 1200.
Třebíč - Mladá Boleslav 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky: 22. Fryauf - 28. Beck, 30. Všetečka, 38. Kadlec, 57. Šrek. Rozhodčí: Dvořák - Polonyi, Vavruška. Vyloučení: 4:7, navíc Mařík (M. Boleslav) do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 580.

4 : 1 Třinec - Pardubice 4 : 1 dohráno
20240426T17 : 00:00+0200