Hokej

Ústečtí Lvi se dotáhli v prvoligové tabulce na Hradec Králové

9. října 2006 21:57 - PRAHA

Bodová ztráta v Havlíčkově Brodě nepřipravila hokejisty Hradce Králové o vedení v tabulce, v čele však zůstali už jen díky lepšímu skóre. Po vítězství 5:4 v samostatných nájezdech se na ně bodově dotáhli Lvi z Ústí nad Labem, kteří si odvezli v 10. kole vítězství 4:2 z Havířova. Poslední je stále Jihlava.

Hokejisté Jihlavy nepotvrdili v utkání 10. kola první ligy zlepšení z posledních zápasů a prohráli v Chomutově vysoko 4:9. Nejslabší tým soutěže doplatil na severu Čech do značné míry na nedisciplinovanost, protože obdržel 21 dvouminutových trestů a pětkrát v oslabení inkasoval.

V Havlíčkově Brodě udrželi domácí Rebelové krok jen do poloviny zápasu, potom se favorit rozjel a přehrával soupeře v rychlosti akcí i kombinačně. Na jeho tři branky v rozmezí šesti minut druhé třetiny ale domácí přeci jen dokázali v poslední části odpovědět stejnou mincí a při power play si vynutili prodloužení. V něm gól nepadl a rozhodnutí přinesl až samostatný nájezd hradeckého Roubíka.

Do prestižního hanáckého derby vstoupili prostějovští hokejisté s viditelnou chutí a do poloviny utkání byli jednoznačně lepším celkem. Vytvářeli si mnohem víc střeleckých příležitostí dobrou kombinační hrou, ale až na jednu výjimku stříleli nepřesně. Po vyrovnání zvedli Olomoučtí prapor, ale v závěru se prosadili zaslouženě domácí hokejisté, třetí branku zaznamenal Říha při soupeřově hře power play.

Nouza zachránil Boleslav hatrickem

Kometa Brno svého soupeře z Ostravy zaskočila už ve druhé minutě, kdy ujel specialista na góly v oslabení Černý a z nájezdu se opět nemýlil. Domácí měli stále navrch, ale svou převahu zvýraznili až ve druhé třetině, kdy se v rozmezí 25 vteřin trefili Moskal a Appel a do přestávky přidali i další dva góly. Brno se tak dokonale rehabilitovalo za sobotní porážku s poslední Jihlavou a navázalo na předchozí šňůru sedmi vítězství.

Domácí Havířov chtěli pozornou obranou favorizovaného soupeře z Ústí potrápit a první dvě třetiny se jim to dařilo. Ústí se dostalo do vedení v závěru první části zásluhou Kudrny, ale další branky začaly padat až v posledních deseti minutách.

Hokejisté Mladé Boleslavi byli v utkání proti hostujícímu Havířovu lepším celkem, často dostali soupeře pod tlak, ale v koncovce se prosazovali jen velice těžko. Střeleckou formu ale chytil Nouza a třemi góly zajistil Středočechům vítězství.

Výsledky - 10. kolo:
Beroun - Kadaň 4:1 (1:1, 1:0, 2:0), Chomutov - Jihlava 9:4 (4:1, 3:2, 2:1), Havířov - Ústí nad Labem 2:4 (0:1, 0:0, 2:3), Havlíčkův Brod - Hradec Králové 4:5 po sam. nájezdech (1:1, 0:3, 3:0 - 0:0), Kometa Brno - Sareza Ostrava 5:0 (1:0, 4:0, 0:0), Mladá Boleslav - Třebíč 3:2 (1:1, 1:1, 1:0), Prostějov - Olomouc 3:1 (1:0, 0:1, 2:0).