Rubriky:

Euro Hockey Tour

Jágr se bude posmívat. Spadli jsme na zem, litují hokejisté po propadáku

15. listopadu 2010 07:14 - HELSINKI

Čeští hokejisté připisovali propad na turnaji Karjala v Českých Budějovicích a Helsinkách vlastním individuálním chybám. Porážky se Švédskem a Finskem nenapravili ve finské metropoli ani v repríze finále mistrovství světa v Německu s Ruskem a po překvapivém květnovém triumfu se vrátili do reality nové sezony.

 

Petr Hloušek, Právo

"Myslím si, že to tak dopadlo kvůli nám. Se Švédy jsme hráli dobrých 45 minut, po vlastních chybách jsme si nechali zápas utéct. S Finy jsme hráli první třetinu dobře, během dvou minut po našich chybách jsme je nechali rozhodnout zápas. Dneska jsme zase po naší chybě nechali Rusy dát na 3:1. Když chceme vyhrávat, takové věci nemůžeme dělat," řekl kapitán Roman Červenka.

Červenka byl jedním ze 14 českých hráčů na Karjale, kteří mají na kontě zlato z Kolína nad Rýnem. Podobně jako sborné, která dnes představila sedm držitelů stříbra z Německa, chyběly Čechům na první akci sezony hlavní opory ze šampionátu. Ale očekávání bylo před turnajem daleko větší. "Samozřejmě, že jsem myslel, že to bude lepší," přitakal Červenka.

Čeští hokejisté se radují z branky.Čeští hokejisté se radují z branky proti Švédům.foto: Právo/Petr Hloušek

Na turnaji nedokázal najít nic pozitivního, i když proti Rusku viděl zlepšení. "Dneska jsme neodehráli špatný zápas. Kdybychom nebyli tolik vylučovaní, tak jsme s Ruskem hráli vyrovnanou hru. Šancí bylo dost, jejich gólman (Košečkin) chytal výborně," podotkl Červenka.

"Dneska jsme alespoň hráli jako tým, bojovali jsme a bylo to úplně jiné než s Finy od druhé třetiny. Tam jsme byli špatní a odevzdaní. Dneska jsme do toho šli, ale jedna chyba zase rozhodla zápas," připomněl nedorozumění Martina Škouly a Ondřeje Němce před gólem Ruska na 3:1.

Červenka: Systém jsme neplnili

Pod staronovým koučem Aloisem Hadamczikem se změnil systém hry, který aplikoval dva roky Vladimír Růžička, a podle Červenky je chyba na straně hráčů, že jej nedokážou aplikovat. "Nemyslím si, že bychom to plnili, jak bychom měli. Ty zápasy se Švédskem a Finskem jsme nehráli to, co chtěl trenér. Naše obrana musí být víc organizovaná, kdo má špatnou obranu, nemůže vyhrávat. Není to jen o obráncích, ale defenziva musí být i s útočníky kompaktní," doplnil Červenka.

Finský hokejista Ville Uusitalo (vlevo) se přetlačuje s Jiřím Novotným v utkání Euro Hockey Tour ve Finsku.Finský hokejista Ville Uusitalo (vlevo) se přetlačuje s Jiřím Novotným v utkání Euro Hockey Tour ve Finsku.foto: ČTK/AP/Antti Aimo-Koivisto

Po návratu do Omsku čeká i popíchnutí od spoluhráče z útoku Jaromíra Jágra. "Určitě si bude dělat srandu a říkat: Bylo to pěkný, kapitáne. Nebo že jsem byl kapitán naposled. To už bude trošku s humorem, ale teď mě mrzí, jak jsme tady skončili. Nedá se nic dělat, k příští akci musíme přistoupit jinak," dodal Červenka.

Rozladěný z turnaje byl i jeho spoluhráč z útoku Jakub Klepiš, s třemi body za dvě trefy a jednu asistenci nejproduktivnější hráč českého týmu. "Když jsme prohráli tři zápasy ze tří, nemůže být ani kousek spokojenosti. Nemělo by se to stát, musíme si to vzít do hlavy, a kdo pojede na příští sraz, k tomu musí přistoupit o sto procent jinak," tvrdí Klepiš.

Na mysli měl ale hlavně individuální chyby, protože nasazení podle něj týmu nescházelo. "Všichni jsme chtěli na sto procent, dostat tak rychlé góly jako s Finskem, to se nesmí stávat. Když dostaneme gól, tak musíme jít na led a ten puk buď sežrat, nebo vyndat ven. Je hrozně těžké zápasy otáčet. Ve všech zápasech jsme dělali osobní chyby, a proto jsme prohrávali," dodal další člen zlatého týmu z Kolína nad Rýnem.

Klepiš počítá s tím, že se bude mluvit o pádu mistrů světa na zem. "Dalo se počítat s tím, že tlak bude, když prohrajeme. Bohužel. Chtěli jsme se představit v lepším světle, ale nepovedlo se to," prohlásil útočník Ufy.

Gólman Jakub Štěpánek odmítl srovnávání s týmem z Německa. "Všude si čtu mistři světa, ale tady není celý ten tým. Je nová sezona. Samozřejmě jsme si to připomněli. Já tam nechytal, moc velkou zásluhu si nedávám. Ale možná jsme spadli na zem," doplnil gólman Petrohradu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Euro Hockey Tour

Filtr článků - Euro Hockey Tour


Podsekce:

     
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..