Ve finále Super Six se utkají Kazaň a Hämeenlinna

PETROHRAD

Ve finále turnaje evropských hokejových mistrů Super Six se stejně jako v předešlých dvou letech utkají šampioni Ruska a Finska. V posledním utkání základních skupin porazil Ak Bars Kazaň v přímém souboji o postup švýcarské Lugano a má tak šanci navázat na předcházející triumfy Omsku a moskevského Dynama. Musí však porazit přemožitele pražské Sparty, celek HPK Hämeenlinna.

Kazaň, která v prvním duelu porazila švédský Färjestad podle mnohých i díky pomoci finského rozhodčího Rantaly, byla dnes v téměř vyprodané aréně Petra Velikého od začátku lepším týmem. Soupeře převyšovala v rychlosti i po individuální stránce. Skóre zápasu otevřel v 13. minutě Proškin, jehož bekhendová střela po Morozovově akci prošla za záda gólmana Zügera.

Hlavní postava ruského týmu se podílela i na druhé brance v úvodu druhého dějství, když Zügerova zakrytého výhledu využil Zinovjev. Švýcarský mistr, který také dokázal v pátek porazit Färjestad, si rovněž nějaké šance vytvořil, překonat finského brankáře Noronena se mu ale nepodařilo. V polovině třetí třetiny navíc hrál ve třech proti pěti a inkasoval potřetí. Další Morozovovu akci zakončil opět Zinovjev.

Lugano tak obsadí v konečném hodnocení turnaje třetí místo, neboť má lepší skóre než Žilina, která byla druhá ve skupině Alexandra Ragulina.

Ak Bars Kazaň - Lugano 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Proškin (Morozov, Zinovjev), 24. Zinovjev (Morozov, Proškin), 50. Zinovjev (Morozov, Proškin). Rozhodčí: Šindler (ČR) - Aljošin, Kalinin (oba Rus.). Vyloučení: 6:8, navíc Jeannin (Lugano) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 11 200.