Hokejisté Nitry na úvod play-off překvapili Zvolen

BRATISLAVA

Hokejisté Zvolena nesplnili v úvodu play-off slovenské extraligy roli favorita a podlehli na domácím ledě Nitře 1:3. Jediný gól druhého týmu základní části dal Filip Turek po přihrávce dalšího českého útočníka Luďka Krayzla. Nitra, kterou po krátkém nevydařeném angažmá opustil lotyšský gólman Arturs Irbe, uspěla v brance s juniorem Branislavem Konrádem. Její výhru zpečetil v 55. minutě Čech Martin Vozdecký.

Košice, které dlouhodobou část soutěže vyhrály, naopak nezaváhaly a v prvním čtvrtfinálovém duelu porazily Skalici jasně 6:1. Jedním gólem pomohl k výhře český obránce Jaroslav Špelda.

Slovensko - čtvrtfinále, 1. zápasy:
Košice - Skalica 6:1 (0:0, 2:0, 4:1)
Branky: 24. a 57. Pleva, 25. S. Gron, 41. Špelda, 46. P. Bartoš, 49. Kmiť - 52. T. Višňovský. Rozhodčí: Lokšík, D. Konc - Gajan, Grečko. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. Diváci: 5036.
Zvolen - Nitra 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 56. Turek (Krayzel) - 15. S. Saliji, 50. Čacho, 55. Vozdecký. Rozhodčí: Ország, Pavlovič - Halecký, Korba. Vyloučení: 6:10, navíc Klouda (Zvolen) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 2890.

Český obránce Jiří Marušák rozhodl brankou v prodloužení o vítězství hokejistů Djurgaardenu nad Luleou v 55. kole švédské ligy. Porážku svěřenců trenéra Slavomíra Lenera zařídil 19 sekund před vypršením času. Djurgaarden díky výhře udržel postupové osmé místo o bod před Frölundou, která deklasovala 8:2 předposlední Skellefteu.

Střelecky se dnes prosadil také Zdeněk Blatný z MODO, které vedlo v Malmö už 3:0, ale nakonec remizovalo.

Švédsko - 55. kolo:
Brynäs - HV 71 1:3, Djurgaarden - Lulea 2:1 v prodl. (za domácí Marušák 1+0), Malmö - MODO Hockey 3:3 po prodl. (za hosty Blatný 1+0, Hořava 0+1), Mora - Linköping 1:1 po prodl., Skelleftea - Frölunda 2:8.