Rosa dal jediný gól Omsku v prvním semifinále

MOSKVA

Útočník Pavel Rosa se postaral o jedinou branku Avangardu Omsk v prvním semifinálovém zápase ruské ligy, v němž jeho tým prohrál s Magnitogorskem 1:3. Poražený finalista loňského ročníku v 32. minutě zásluhou českého hokejisty snížil na 1:2, Metallurg však ještě v závěru druhé třetiny pojistil svou výhru.

Pavel Rosa

Všechny góly padly ve druhé třetině, na první trefu vítězů nahrál Kajgorodovovi Jan Marek. Rázně za postupem vykročili obhájci titulu z Kazaně, kteří na domácím ledě zdolali moskevské CSKA 5:2, když po dvou třetinách vedli už 5:0. Čeští obránci Jan Novák v sestavě favorita, ani Jan Platil z CSKA nebodovali.

Rusko - semifinále, 1. zápas:
Omsk - Magnitogorsk 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)
Branky: 32. Rosa - 27. Kajgorodov (Marek), 30. Platonov, 39. Kuljemin.
Kazaň - CSKA Moskva 5:2 (2:0, 3:0, 0:2)
Branky: 26. a 38. Stěpanov, 6. I. Nikulin, 9. Zaripov, 28. Junkov -  54. Simakov, 58. Kornějev.