Hrdina pomohl dvěma góly a asistencí k výhře HV 71

STOCKHOLM

Český útočník Jan Hrdina se v sobotu výrazně podílel na vítězství hokejistů HV 71 v utkání 17. kola švédské ligy. Vedoucí tým tabulky porazil 5:1 Brynäs a bývalý centr Jaromíra Jágra z Pittsburghu k tomu přispěl dvěma góly a jednou asistencí. Na jedinou branku hostů nahrál Pavel Brendl.

Jan Hrdina v dresu Jönköpingu

Brendl zařídil Brynäs dobrý vstup do zápasu, když v deváté minutě přihrál Lindovi na vedoucí branku. Od druhé třetiny už ale skórovali pouze domácí. Už třicet vteřin po začátku druhé části vyrovnal Voutilainen, za dalších 33 vteřin dostal Jämtin po Hrdinově přihrávce HV 71 do vedení.

V 35. minutě pak domácí využili i třetí přesilovou hru v zápase, tentokrát vstřelil gól sám Hrdina. Druhou branku přidal český útočník ve 49. minutě a upravil na konečných 5:1.

Švédsko - 17. kolo:
Djurgaarden - Mora 0:3, Färjestad - Lulea 5:3, HV 71 - Brynäs 5:1 (Hrdina 2+1 - Brendl 0+1), MODO Hockey - Linköping 2:0, Södertälje - Frölunda 7:2, Skelleftea - Timra 2:1.