Mikeska pomohl hokejistům Ufy do finále ruské superligy

KAZAŇ

Hokejisté Ufy potvrdili pozici nejlepšího týmu základní části a postoupili do finále ruské superligy, v němž se střetnou s Jaroslavlí. Tým Salavat Julajev porazil v pátečním čtvrtém semifinálovém duelu Kazaň na jejím ledě 4:3 v prodloužení a sérii vyhrál 3:1 na zápasy.

Milan Hnilička z Ufy (vlevo) a útočník Omsku Pavel Rosa - ilustrační foto

Skóre otevřel v 5. minutě český útočník Ufy Michal Mikeska, a i když se domácím podařilo dvakrát i za přispění gólu Petra Čajánka vyrovnat, sezóna pro ně skončila. Rozhodující branku vstřelil už ve 28. sekundě nastavení Těreščenko.

V dresu Ufy se může na finále těšit i obránce Miroslav Blaťák, gólman Milan Hnilička se opět přes jedničku Jerjomenka do branky nedostal.