Rubriky:

Evropské ligy

U hokejistů IFK Helsinky dostal před Lenerem přednost King

15. dubna 2005 20:14 - HELSINKY

Novým trenérem hokejistů IFK Helsinky se nestane bývalý kouč české reprezentace Slavomír Lener, ale Kanaďan Dave King. Vedení ambiciózního finského klubu to oznámilo na oficiálních internetových stránkách. King v pátek podepsal s vedením IFK roční smlouvu.

 

Novinky s použitím PRÁVO

Funkcionáři helsinského týmu v minulém týdnu jednali i s Lenerem, za kterým přiletěli do Prahy. Generální manažer Pentti Matikainen dokonce uvedl, že kouč, jenž letos vedl pražskou Spartu, je hlavním kandidátem na uvolněný post.

Nakonec však žezlo po Hannu Aravirtovi odvolaném v závěru sezóny převzal sedmapadesátiletý King, který naposledy koučoval Hamburk v německé lize. V minulosti působil v NHL, kde trénoval týmy Calgary, Montrealu a Columbusu. Třikrát také stál na střídačce kanadské reprezentace na olympijských hrách, národní tým vedl i na mistrovství světa.

Pro IFK, které mělo na soupisce řadu hráčů z NHL v čele s Ollim Jokinenem, Tomášem Vokounem a Markem Židlickým, skončila sezóna rozčarováním. V play-off vypadl hvězdný soubor nečekaně už ve čtvrtfinále s Lukko Rauma.

ČTK

Zrušit