Smrž zahájil sezónu bodem ze Suzuky

SUZUKA

Úvodní závod mistrovství světa silničních motocyklů v japonské Suzuce zvládl z dvojice českých jezdců lépe Jakub Smrž, který obsadil v kubatuře do 250 ccm patnácté místo a získal jeden bod. Jaroslav Huleš dojel cílem o čtrnáct sekund za ním a skončil sedmnáctý.

Italský jezdec Valentino Rossi na Hondě.

Závod vyhrál při své premiéře ve dvěstěpadesátkách Manuel Poggiali ze San Marina, což se naposledy povedlo Američanovi Jimu Filiceovi v roce 1988.

"Myslel jsem, že je nemožné, aby vyhrál hned první závod v této třídě. Ale motorka dnes jela skvěle," radoval se dvacetiletý Poggiali, který šel do čela ve dvanáctém z 19 kol. Mistr světa ve třídě do 125 ccm z roku 2001 porazil o více než sekundu Japonce Hirošiho Aojamu, který startoval v Suzuce na divokou kartu a vyhrál kvalifikaci.

Královskou třídu ovládli 'obvyklí podezřelí'

V královské třídě MotoGP zvítězil největší favorit Ital Valentino Rossi. Hlavní hvězda celého šampionátu projela cílem s velkým náskokem před svými pronásledovateli a zahájila cestu za obhajobou titulu. Nejsledovanější závod patřil italským jezdcům: za Rossim se seřadili Max Biaggi a Loris Capirossi.

Nejvyrovnanější byl dojezd v nejslabší kubatuře do 125 ccm, v níž zvítězil Ital Stefano Perugini jen o 37 tisícin před krajanem Mirkem Giansantim. Třetí Němec Steve Jenkner překazil Italům dalším trojnásobný triumf, když za sebou udržel Andreu Doviziosa.