Pardubice zlomily Třinec v závěrečné desetiminutovce

TŘINEC

Strhujícím závěrem a třemi góly v posledních deseti minutách urvali pardubičtí hokejisté výhru 5:2 v Třinci. Rozhodující branku dal v přesilovce nejlepší ligový střelec Petr Sýkora, na jehož branku pak navázali ještě Libor Pivko s Janem Čalounem. Třinecký kapitán Jan Peterek sice docílil své dvousté extraligové trefy, ale to byla největší radost Ocelářů v celém utkání.

Ubohá střelecká potence zavařila Třinci hned na startu. Slovenský sudí Jonák Východočechy už v první části dvakrát poslal do tří, ale Oceláři v poměrně dlouhých přesilovkách spálili i nemožné. Zejména v úvodních minutách však i hosté výrazně přispěli k tomu, že se hrál oboustranně otevřený hokej. Říhův výběr měl zprvu díky hladkému přechodu středním pásmem i víc ze hry a v šesté minutě i skóroval, když Čaloun usměrnil v těžké pozici skákavou přihrávku Andrašovského. Mezitím navíc Rolinek s Koukalem zazvonili na Vojtkovy tyče.

Mladý pardubický brankář Koutský, který se před časem seznamoval s extraligou právě v Třinci, na známém ledě napínal nervy domácích fanoušků. Vzdor živelnému úsilí domácích držel Oceláře na nule; z ideální pozice mezi kruhy si na něm vylámal zuby Pácal, sólo neproměnil ani Peterek a Martynkova teč se po horní konstrukci branky skutálela dozadu za Koutského svatyni.

Když ve druhé části ubylo vyloučení, poklesl i vzruch před oběma brankami. A domácí z toho paradoxně vytěžili víc než z řady šancí v předešlé části. Přitom už ve 23. minutě třinecká obrana neobsadila Blažka, který se na brankovišti prosadil k druhé trefě. Mohl to být zlom, těsně předtím totiž na kov Koutského svatyně opět zazvonil Tomas. Ale domácí to nesrazilo. Chuť do hry jim vrátil Korhoň, který zúročil průnik dravého Tomase po levém křídle. Třinec zase získal navrch a skóre dorovnal v 36. minutě po vzorné přesilovkové kombinaci Peterek svým dvoustým gólem v nejvyšší soutěži.

Radost z jubilejního zásahu mu nakonec pokazila porážka. Jakoby Ocelářům přinesla smůlu vynucená změna gólmanů; místo indisponovaného Vojtka musel třináct minut před koncem naskočit Daneček a dvakrát inkasoval. I Pardubice ukázkově využily jednu ze svých početních výhod, když Rolinek příčným pasem nabil na vítězný gól Sýkorovi. To už bylo na domácí moc. Výhru zpečetil Pivko, jenž si vychutnal Danečka forhendovou kličkou a v následné power play ještě i Čaloun.

Oceláři Třinec - Moeller Pardubice 2:5 (0:1, 2:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 27. Korhoň (Tomas), 38. Peterek (Vůjtek) - 7. Čaloun (Andrašovský), 23. Blažek (Kolář), 51. P. Sýkora (Rolinek), 58. Pivko (Čaloun), 59. Čaloun (Pivko). Rozhodčí: Jonák (SR) - Čech, Chytil. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 3022.
Třinec: Vojtek (47. L. Daneček) - Tesařík, Výtisk, D. Seman, Pácal, Kroupa, Frolo, Kundrátek - Steber, Štefanka, Skořepa - Vůjtek, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Tomas - J. Daneček ml., Kolusz, Hašek. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.
Pardubice: Koutský - Snopek, M. Čech, Píša, Havíř, Čáslava, Linhart, M. Šeda - Čaloun, Pivko, Andrašovský - P. Sýkora, M. Hlinka, Rolinek - Kolář, Koukal, Blažek - F. Mrázek, Cetkovský, Ondřej. Trenéři: Říha a Rohlík.