Výhru Sparty nad posledním Vsetínem zařídil Netík

Hokejisté pražské Sparty porazili v dohrávce 41. kola extraligy Vsetín 4:0 a vrátili se na třetí místo tabulky. Úřadující mistr rozhodl o své povinné výhře nad nejslabším týmem soutěže již v první třetině, v které vstřelil všechny branky. Dvěma góly se na vítězství Pražanů podílel Tomáš Netík, který si připsal i jednu asistenci. Brankář Tomáš Duba potřetí v sezóně udržel čisté konto.

Domácí se v prvním vystoupení po nevydařeném turnaji mistrů Super Six v Petrohradu chtěli rehabilitovat svým fanouškům a hlavně nezopakovat porážku s papírovým outsiderem, který je v podobě Žiliny zaskočil v Rusku. Začali proto aktivně a snažili se rychle rozhodnout.

Po Andersonsově chybě mohl otevřít skóre Netík, ale sparťanský centr se radoval až v osmé minutě, kdy se prosadil individuálně v druhé přesilové hře. O dvě minuty později prošla za záda finského gólmana tečovaná Stehlíkova střela.

Další branky tým kouč Výborného přidal až v závěru úvodního dějství, kdy se podruhé prosadil střelou z otočky Netík. Šestačtyřicet vteřin před první sirénou se ujal i Sivkův pokus a bylo rozhodnuto.

Netík odmítl hattrick

Oba celky poté mohly praktikovat bezstarostný hokej. Více šancí měla nadále Sparta, avšak Hlinka, Kratěna ani Černošek pátou branku nepřidali. Podobně dopadl i v 29. minutě ofenzivně laděný Stehlík. Vzápětí mohl Netík zkompletovat hattrick, když po Mockově faulu dostal šanci vyzkoušet si trestné střílení, Vehviläinena ale nepřekonal.

Jeho protějšek Duba se většinou nudil, ale v 37. minutě se musel předvést i on. Dubcovu šanci ale zlikvidoval, a tak i nadále byla největší pozornost upřena na Netíka a jeho snažení o dosažení třetího gólu. Při Štrbově absenci centr druhé formace domácích měl i v třetím dějství řadu šancí, jak jej dosáhnout. V 45. minutě jej ale při sólu fauloval Mocek, o pět minut později při přesilovce trefil Netík jen vsetínského brankáře.

Pátý gól nepřidal ani Petr Ton, který trefil jen tyč. Když se poté neprosadil ani Dragoun, skončil duel výhrou domácích 4:0. Hosté přitom měli v závěru výhodu 53 vteřin přesilové hry pěti proti třem, Grill však netrefil ani prázdnou branku a dokumentoval tak, proč je Vsetín beznadějně poslední. Valaši si připsali šestnáctou porážku za sebou.

Sparta Praha - Vsetínská hokejová 4:0 (4:0, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Netík (Vykoukal), 10. Stehlík (Netík), 17. Netík (P. Ton), 20. Sivek (Vykoukal). Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 4948.
Sestavy:
Sparta Praha: T. Duba - Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Benýšek, Protivný - Sivek, J. Hlinka, Hlaváč - P. Ton, Netík, O. Kratěna - Dragoun, Podlešák, Hromas - K. Ton, Langhammer, Vrbata. Trenéři: Výborný a Jelínek.
Vsetín: Vehviläinen - Bobček, Šmach, Všetečka, Ostrčil, Mocek, Andersons - Stantien, Grill, R. Hubáček - Rob, Sakrajda, Dubec - Darzinš, Sabol, Davídek - Näätänen, Navrátil, Knebl. Trenéři: Vlach a Kopřiva.