Hokejisté Liberce deklasovali před zaplněnou halou Litvínov

LIBEREC

V úžasné pohodě hrající lídr tabulky smetl bezradný a v defenzivě totálně chybující Litvínov, čímž si hosté odvezli rekordní debakl sezóny. Liberec nasměroval ke kanonádě už raketový vstup. Na začátku čtvrté minuty vedli o dva góly zásluhou Vaice a Pabišky.

A ve 13. min. kapituloval litvínovský brankář J. Hübl ml. potřetí, když v další početní výhodě Bílých Tygrů nestačil na Rýglovu střelu. Během necelých sedmi závěrečných minut prostředního dějství padlo šest gólů, z toho domácí Pletka, Podkonický a V. Novák skórovali v rozmezí 65 sekund.

A do branky Chemopetrolu šel ve 35. min. chytat R. Fiala, který po hrubkách obránců nedokázal zastavit libereckou útočnou lavinu. Bílí Tygři koncertovali, a tak si radost z vítězství užil na ledě i mladý gólman Nedvídek, jenž nastoupil do třetí třetiny místo Hniličky.

Vladimír Čermák, asistent trenéra Liberce: "Rozhodla už první třetina. Rychle jsme se dostali do tempa a soupeře jednoznačně přehrávali."

Jaroslav Hübl, trenér Litvínova: "Po čtvrtém gólu jsme se položili a doplatili na naivní hru. Liberec nám udělil lekci z moderního hokeje."

Bílí Tygři Liberec - Chemopetrol Litvínov 10:1 (3:0, 5:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Vaic (V. Novák), 4. Pabiška (S. Procházka), 13. Rýgl (Pabiška), 34. Pletka (Šachl), 34. Podkonický (Jiruš), 35. V. Novák (Vaic), 37. Vaic (Zíb), 40. Zíb (Šachl), 41. Moravec (Podkonický), 48. Šachl (Podkonický) - 35. Kubinčák (Lukeš). Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Šátava. Vyloučení: 3:9. Využití: 3:0. Diváci: 7146.
Sestavy:
Liberec: Hnilička (41. Nedvídek) - Moravec, Jiruš, Zíb, Rýgl, Krstev, Čutta, Kočí - L. Čermák, Podkonický, Pletka - Vaic, Šachl, V. Novák - Klimenta, Dušek, Víšek - O. Hruška, Pabiška, S. Procházka. Trenéři: Paleček, V. Čermák a Kapoun.
Litvínov: J. Hübl ml. (35. R. Fiala) - Šlégr, Hranáč, Punčochář, Skuhrovec, Poživil, Nikolov, od 41. navíc Gýna - Kubinčák, Reichel, Prorok - Branda, Benda, Trávníček - Lukeš, Jánský, Jenáček - Bednařík, Sklenička, Kopecký, od 35. navíc Černý. Trenéři: Hübl st. a Rosol.