Litvínov podlehl v souboji o play-off doma Znojmu

LITVÍNOV

Hokejisté Znojma porazili v dohrávaném utkání 50. kolo extraligy Litvínov na jeho ledě 2:1 a přiblížili se tak postupu do předkola play off. Souboj dvou týmů bojujících o to, aby pro ně již v úterý neskončila sezóna, rozhodl gól Václava Meidla ve 31. minutě. Velkou zásluhu na výhře Orlů, kteří tak postoupili na deváté místo tabulky, měl brankář Jiří Trvaj.

Hokejisté Znojma se mohli radovat na ledě Litvínova.

Jeden z klíčových soubojů sezóny pro oba týmy začali domácí aktivně, snažili se o maximální počet střel, brankáře Trvaje však překvapit nedokázali. Občas se osmělili i hosté, na první šanci však diváci čekali až do desáté minuty, kdy na trestné lavici seděl Trávníček. Osamocený Růžička však šestici fanoušků Orlů, kteří na stadion Ivana Hlinky dorazili, nerozjásal.

Podobně dopadl v 15. minutě litvínovský Prorok, jenž trefil jen připravený Trvajův beton. Při Jarešově vyloučení dopadl stejně i Benda. Gólu se diváci dočkali na začátku druhé třetiny. Prorokovo vyloučení potrestal Růžička, který dorazil třetí tvrdou střelu Kříže.

Inkasovaná branka Chemopetrol nabudila a před Trvajem bylo horko. Ve stoprocentní šanci se objevil Benda, ale poté, co trefil lapačku reprezentačního gólmana, jen nevěřícně kroutil hlavou. Poté ale Severočeši dostali 106 vteřin dlouhou přesilovou hru pěti proti třem a po minutě se jim podařilo vyrovnat, když Branda tečoval Jenáčkovu střelu.

Faul Proroka ukončil naděje Litvínova

Vteřinu po začátku druhé poloviny normální hrací doby se hosté dostali opět do vedení. Meidl vyjel zpoza branky a protlačil puk mezi Hüblovým betonem a tyčkou. S plynoucím časem se poté na litvínovské hokejky vkrádala nervozita, což bylo patrné zejména ve třetím dějství. Znojmo, po Vsetínu tým s nejhorší bilancí na kluzištích soupeřů, se naopak snažil zodpovědně bránit a vyrážet do nebezpečných brejků.

Po jednom z nich v 50. minutě mohl Orli přiblížit třem bodům Kříž, Hübla ale neprostřelil. Zápas tak dospěl až k power play Litvínova, kterou však po 25 vteřinách ukončil faul Proroka. Vyrovnat se tak již domácím nepodařilo, i když v samotném závěru k tomu měl Reichel blízko.

Chemopetrol Litvínov - Znojemští Orli 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 28. Branda (Jenáček) - 21. M. Růžička (Kříž), 31. Meidl (V. Říha). Rozhodčí: Minář, Homola - Čížek, Chytil. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. Diváci: 3805.
Litvínov: J. Hübl ml. - Šlégr, Hranáč, Punčochář, Skuhrovec, Gýna, L. Poživil - Kubinčák, Reichel, Prorok - Jenáček, Branda, Benda - Jánský, Lukeš, Trávníček - Bednařík, Kopecký, Sklenička. Trenéři: J. Hübl st. a Rosol.
Znojmo: Trvaj - Kříž, Jareš, Bičánek, Němeček, Chvátal, Mojžíš - Selingr, Dopita, M. Růžička - A. Padělek, J. Svoboda, Plášek - Tvrdík, Meidl, V. Říha - Beroun, Vaškovič, D. Nedorost. Trenéři: Hořava a Votruba.