Rubriky:

Tipsport extraliga

Arbitráž k vyloučení Vsetína z extraligy začne v úterý

23. července 2007 17:20 - PRAHA

Vsetínský hokejový klub by mohl už v úterý vědět více o své nejasné budoucnosti. Na utajeném místě zasedne Arbitrážní komise Českého svazu ledního hokeje (ČSLH), aby posoudila stížnost šestinásobného extraligového mistra na verdikt valné hromady Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH), která Valachy na začátku června vyloučila z nejvyšší domácí soutěže.

Člen komise Vladimír Balaš, který je pověřen řízením arbitráže v tomto případě, konečně našel při zaneprázdnění svém i dalších dvou kolegů právníků Radovana Vrbky a Petra Řezníčka volný termín pro jednání. Jeho místo však zůstává médiím a veřejnosti utajeno. "Sejdeme se v úterý a naše rozhodnutí dáme k dispozici oběma stranám sporu. Mají se to dozvědět první a nikoliv z médií. Ty ho pak mohou prezentovat dál," řekl ČTK Balaš.

Arbitráž nejdříve posoudí, zda je vůbec v její kompetenci tento případ rozhodovat vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o spor, který je v kompetenci APK LH nikoliv ČSLH. Svaz totiž nejvyšší domácí soutěž neřídí. Pokud usoudí, že ano, může hned v úterý rozhodnout, nebo si ještě pozve strany sporu. "Myslím, že máme podkladů dost, takže bychom mohli rozhodnout," uvedl Balaš.

Pro vyloučení Vsetína hlasovalo počátkem června deset extraligových klubů, protože valašský celek nesplnil podmínky pro účast v nejvyšší soutěži. Hlavním důvodem bylo, že vedení extraligy nemohlo čerpat z bankovní garance peníze na zaplacení vsetínských dluhů, protože se ukázalo, že se jednalo o termínovaný vklad města.

Vyřazení Vsetína z extraligy v minulých dnech šetřil i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který dospěl k rozhodnutí, že vyloučení nebylo v rozporu se zákony. Nový ročník extraligy, který je nalosován se čtrnácti účastníky bez Vsetína, začne v polovině září.

Vsetín se na sezónu připravuje ve velké nejistotě. "Věříme, že to dobře dopadne, nepředbíhejme," řekl ČTK šéf klubu Oldřich Štefl. Kdyby Vsetín neuspěl u arbitráže, chce se bránit u civilního soudu.

Jakoby problémy Vsetín pronásledovaly na každém kroku. Hokejisté měli v pondělí poprvé vyjet na ledovou plochu stadionu na Lapači, ale led se v tropickém víkendu nepovedlo připravit. "Byly s tím vzhledem k velkému vedru problémy. Začneme v úterý nebo ve středu podle toho, jak bude plocha vypadat," uvedl sportovní manažer Alexej Jaškin.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..