Třinec - Sparta 2:0Hokejisté Třince ubránil mistra, dva góly stačily na vítězství

8. Martynek 1 : 0
57. Sekeráš 2 : 0

TŘINEC

Dva góly stačily hokejistům Třince k vítězství nad mistrovskou Spartou. Pražané si nedokázali poradit s vynikající obranou Ocelářů, nedali ani gól a po porážce 0:2 teprve potřetí v sezóně neurvali ani bod. Brankář Martin Vojtek si na své konto připsal premiérové čisté konto v sezóně.

Oceláři po pátečním nezdaru v Českých Budějovicích zamíchali sestavou, ale největší užitek jim přineslo disciplinované vyplňování středního pásma. Mistr se lopotně prosazoval na dostřel třinecké branky. Třebaže domácí měli za první dvacetiminutovku pět vyloučených, Vojtek nemusel čelit vyložené šanci.

Sparta naopak nehrála bez chyb. Pražané párkrát propadli ve středu hřiště a Dubovi bylo nejhůř, když v osmé minutě musel po Černoškově zaváhání lapit ránu Korhoně. Brzy však Werk Aréna explodovala nadšením; Martynek před Dubou sklepl Semanovo nahození a hned svoje první střídání vyšperkoval gólem.

Třinec i Sparta jakoby popíraly pověst ofenzivně laděných týmů. Výsadou obou stran byla obrana. Domácí k ní přidali ještě lepší pohyb a agresivitu a výsledkem byly další brankové možnosti, které si Oceláři vypracovali ve druhé části. Nejvážnější situace Duba řešil v rozpětí několika sekund 34. minuty; odolal osamocené dvojici Tomas - Korhoň a sotva se Pražané vysvobodili z pásma, po Hanzlíkově chybě nevyužil přečíslení Zálešák.

Kompaktní třinecká defenzíva držela soupeře takřka celé dvě třetiny na distanc. Poprvé v důslednosti povolila až ve 36. minutě, ale proti Dragounově dorážce vymrštil efektní semafor Vojtek. Sparta marně přivolávala zvrat ve vývoji. Trenéři vysadili čtvrtý útok a tým vysunul napadání, ale Vojtkovi pohrozil deset minut před koncem průnikem Vaic a následnou nepřesnou dorážkou Netík. Vítězství domácích barev zpečetil dvě minuty před koncem v přesilovce tvrdou střelou Sekeráš.

Oceláři Třinec - Sparta Praha 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Martynek (Seman), 58. Sekeráš (Štefanka). Rozhodčí: Polák - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 3931.
Třinec: Vojtek - Sekeráš, Pácal, Seman, Malec, Kroupa, Andersons - Tomík, Štefanka, Skořepa - D. Květoň, Peterek, Zálešák - Korhoň, Polanský, Tomas - od 9. min. navíc Martynek, od 12. min. Kolusz, od 30. min. Steber. Trenéři: Marek, Juřík a A. Mach.
Sparta: Duba - Ptáček, Jerofejevs, Vykoukal, Jan Hanzlík, J. Nedvěd, Černošek - Dragoun, P. Nedvěd, Langhammer - P. Ton, Vaic, Štrba - Netík, Sivek, Melichárek - Hromas, Podlešák, M. Havel. Trenéři: Výborný a Jelínek.