Slavia zdolala poslední Kladno a dále vede extraligu

Hokejisté pražské Slavie porazili v nedělním utkání 25. kola O2 extraligy poslední Kladno 5:3 a nadále vedou tabulku. Druhé České Budějovice po dvou gólech v závěru porazily Litvínov 4:3, třetí Liberec prohrál s Plzní 2:3 po prodloužení. Sparta veze tři body z Třince, ostatní zápasy se stále hrají.

Kladenští se sice ujali na ledě pražské Slávie vedení zásluhou Gardoně, ale domácí skóre srovnali a od druhého dějství na ledě dominovali. Od 46. do 48. minuty dali góly Micka s Hruškou a definitivně zlomili kladenský odpor.

Strhující utkání viděli diváci na jihu Čech, kam přijel změřit síly s domácím Mountfieldem Litvínov. Když hosté vedli ve 48. minutě zásluhou Reichela, zřejmě nevěřili, že by si z Budvar Arény neodvezli ani bod. Domácí totiž v rozmezí od 52. do 54. minuty otočili góly Brabence a Šimánka a zvýšit náskok v čele tabulky tak Slávistům nepovolili.

Sparťané si odvezli i díky dvěma gólům Melichárka vítězství z Třince. Konečnou podobu 5:3 pro Pražany dal výsledku vteřinu před koncem Petr Nedvěd.

Plzeň porazila Liberec, Ústí bodovalo v Pardubicích

Až prodloužení rozhodlo o překvapivém výsledku na ledě domácího Liberce. Na sever Čech přijela Plzeň a po brance Důrase v čase 60:34 vybojovala prémiový druhý bod.

Pardubičtí hokejisté se stále zmítají v krizi. V domácím prostředí podlehli nováčkovi z Ústí nad Labem po prodloužení, ale mohli být přitom i bez bodu. Prodloužení zařídil gólem v 57. minutě Rákos. Lvi snědli pardubický perníček gólem Nováka v 62. minutě a odskočili poslednímu Kladnu na čtyři body.

V polovině střetnutí mezi domácím Znojmem a Karlovými Vary svítil na ukazateli skóre vyrovnaný stav 2:2. Vítězství na stranu Energie strhla dvojice Procházka s Pechem v 50. minutě. Druhý jmenovaný poslal Vary do vedení a Procházka pojistil v 60. minutě do prázdné brány tři body.

Hokejová extraliga, 25. kolo:
Č. Budějovice - Litvínov 4:3ON-LINE
Branky: 9. Kůrka, 39. Veselý, 52. Brabenec, 54. Šimánek - 2. J. Černý, 35. Lukeš, 47. Reichel.
Slavia Praha - Kladno 5:3ON-LINE
Branky: 15. a 49. D. Hruška, 31. Rataj, 39. Beránek, 47. Micka - 10. Gardoň, 39. a 56. Bělohlav.
Třinec - Sparta Praha 3:5ON-LINE
Branky: 20. Peterek, 38. Tomík, 47. Malec - 8. Langhammer, 18. a 24. Melichárek, 21. P. Ton z trestného střílení, 60. P. Nedvěd.
Liberec - Plzeň 2:3 po prodl.ON-LINE
Branky: 6. Pabiška, 34. Plodek - 26. Vlasák, 54. Vampola, 61. Důras.
Pardubice - Ústí n. Labem 4:5 po prodl.ON-LINE
Branky: 8. Ondřej, 31. Posmyk, 52. Snopek, 57. Rákos - 4. a 30. Šaffer, 25. Špirko, 45. Vágner, 62. V. Novák.
Znojmo - Karlovy Vary 2:4ON-LINE
Branky: 6. Kucharczyk, 32. R. Procházka - 16. Hluchý, 31. Němec, 50. Pech, 60. Milan Procházka.