52. Kucharczyk 4 : 5
54. Jasečko 5 : 5
64. Jareš 5 : 6

PLZEŇ

Hokejisté Znojma potvrdili vzrůstající formu a vyhráli v pátečním utkání 31. kola extraligy v Plzni 6:5 v prodloužení. Rozhodl o tom 23 vteřin před koncem nastavení obránce Richard Jareš. Čtyřmi asistencemi se v dresu vítězů zaskvěl zkušený centr Jiří Dopita. Orli si tak připsali čtvrtou výhru za sebou. Lasselsberger i v šestnáctém domácím utkání v sezoně bodoval, ale potřetí před vlastním publikem poznal hořkost porážky.

Na začátku utkání hosté nevyužili přesilovou hru, protože plzeňský gólman Málek i přes zakrytý výhled vyrazil Mojžíšovu tvrdou střelu od modré čáry. Poté již domácí předvedli tradiční úvodní nápor, jenž korunovali vedoucí brankou. Dobrou práci Matějovského za brankou hostů totiž zúročil Divíšek pohotovu střelou z otočky mířící přesně mezi betony Trvaje.

Za chvíli strážce znojemské svatyně musel likvidovat nebezpečnou ránu Důrase z pravého kruhu. Hostující obránci bruslařsky nestačili na útočníky Plzně a po elegantní přihrávce Kracíka zpoza branky zastavil pozorný Trvaj nadvakrát střelu Fabuše. V závěru první třetiny ještě po vyhraném vhazování najížděl na brankáře Znojma osamocený Vampola, jehož forhendový blafák zastavil Trvaj vyrážečkou.

Již sedmnáct vteřin po zahájení prostřední třetiny přihrál Dopita od mantinelu Kucharczykovi a ten trefil prostor mezi betony Málka. O necelé tři minuty později využil další chyby domácích v obraně Selingr, který po naznačení střely potáhl kotouč a následně vypálil nad ležícího Málka. Černou pětiminutovku Plzně dokonal Růžička, jenž ve hře čtyř proti čtyřem vyřešil přečíslení dvou na jednoho přesnou střelou nad pravý beton nešťastného domácího brankáře.

Fabuš snížil díky šťastnému odrazu puku

Na obrat ve skóre reagovali hráči Plzně zvýšenou agresivitou a zjednodušeným přechodem do útočného pásma pomocí nahazování puku na zadní mantinel. Tato taktika přinesla úspěch po šťastném odrazu kotouče od zadního hrazení před branku, kde byl Fabuš dříve než Trvaj a pohodlně snížil. Častých vyloučení hostů poté využil dokonce k vyrovnání při početní výhodě Kracík, který zužitkoval ideální křížnou přihrávku Šindela. Z nerozhodného stavu se domácí ovšem netěšili dlouho. Při vlastním oslabení totiž Dopita vybojoval kotouč pro Demela, jenž vypálil z mezikruží bez přípravy mimo Málkův dosah.

Ve třetí třetině se domácí ve snaze o smazání jednobrankového manka tlačili do ofenzívy. Hosté mohli zvýšit pohotovou střelou Svobody Jarina, jenž nahradil po čtvrté brance Málka, ale zasáhl včas. Domácí dokázali podruhé v utkání vyrovnat šťastným nahozením Fabuše, jemuž do sítě pomohla teč hostujících obránců.

Za chvíli vrátil Znojmu vedení Kucharczyk, když při přesilovce šikovně tečoval Jarešovu střelu. Necelých šest minut před koncem třetí třetiny potrestal vyloučení hostujícího Chvátala vyrovnávací brankou od modré čáry Jasečko a utkání nakonec dospělo do prodloužení. V něm nejprve Jarina skvěle vychytal Demela a překonal ho až v dvacet tři vteřin před koncem prodloužení ranou od modré čáry Jareš.

Lasselsberger Plzeň - Znojemští Orli 5:6 v prodl. (1:0, 2:4, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Divíšek (Matějovský), 33. Fabuš (Ludvík), 35. Kracík (Šindel), 51. Fabuš, 55. Jasečko (Důras) - 21. Kucharczyk (Dopita), 24. Selingr (Dopita), 25. M. Růžička (Švrček), 39. Demel (Dopita), 53. Kucharczyk (Jareš), 65. Jareš (Dopita). Rozhodčí: Polák - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 5:10, navíc Dvořák (Plzeň) do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4825.
Plzeň: Málek (39. Jarina) - Cartelli, Čakajík, Benák, Dobrovolný (26. L. Martinec), Jasečko, Derner - Vlasák, Divíšek, Matějovský - Fabuš, Kracík, Ludvík - Důras, Vampola, Laš - Dvořák, Šindel, Kubalík. Trenéři: Kučera a F. Černý.
Znojmo: Trvaj - Všetečka, Jareš, Mojžíš, Bičánek, Kotaška, Chvátal, Švrček - Kucharczyk, Dopita, Selingr - J. Svoboda, R. Procházka, Demel - Erat, Haman, Plášek - M. Růžička, Padělek, Beroun. Trenéři: V. Sýkora a Hynek.