Rubriky:

Tipsport extraliga

Teď už půjde o všechno, hokejové play-off je na startu

22. února 2008 18:29 - PRAHA

Základní část hokejové O2 extraligy je za námi, nyní se úspěšné celky z dlouhodobé soutěže mohou naplno připravovat na zápasy vyřazovací části. Česká pojišťovna play-off začne už v neděli předkolem, ve kterém se utkají celky ze sedmého až desátého místa, nejpozději 16. dubna pak bude znám nový šampión. Ten si vedle zisku titulu premiérově zahraje i v nově vzniklé Lize mistrů.

Předkolo play-off se bude hrát na tři vítězná utkání, od čtvrtfinále už potřebují mužstva k postupu čtyři vyhrané zápasy. Případná rozhodující pátá (v předkole) a sedmá utkání se za nerozhodného stavu budou neustále prodlužovat na dvacet minut, v ostatních zápasech rozhodne o vítězi nejprve desetiminutové prodloužení, případně pak samostatné nájezdy.

Novinkou letošní sezóny je takzvané play-out, což je skupina pro týmy, které skončily po základní části na jedenáctém až čtrnáctém místě tabulky. Ta se od 29. února utkají vzájemně každý s každým čtyřikrát a nakonec poslední celek bude hrát baráž s vítězem první ligy. Do tabulky této skupiny se započítávají body ze základní části, takže baráž už takřka jistě čeká na Ústí nad Labem, jenž z poslední příčky ztrácí už 23 bodů.

"Při pohledu na tabulku se může zdát, že už půjde jen o formalitu, ale osobně si to nemyslím. Navíc jsem rád, že díky tomu ubylo předčasných odchodů hráčů z klubů, které již přišly o šanci postoupit do play-off," tvrdí ředitel extraligy Stanislav Šulc.

Fotosoutěž pro fanoušky i profesionály

Nad regulérností zápasů play-off budou v každém zápase dohlížet dva hlavní rozhodčí, na rozdíl od čárových sudí však nebudou mít dvojice stabilní složení. Před play-off rozhodčí navíc absolvovali seminář, na němž byli přítomni i trenéři klubů. "Zájmem bylo, aby se sporné věci vyjasnily. Doufám, že se budou všichni respektovat a úcta jednoho ke druhému bude na vyšší úrovni," věří předseda Komise rozhodčích ČSLH Pavel Halas.

Novinkou při zápasech druhé části soutěže je fotosoutěž, do které se mohou zapojit jak fanoušci v amatérské kategorii, tak profesionálové. Je několik soutěžních kategorií, přičemž vítěz každé z nich získá digitální zrcadlovku v hodnotě 32 tisíc korun. Podrobnosti najdete na www.fotosoutez.hokej.cz.

Česká pojišťovna play-off 2007/08:
Předkolo:
Neděle 24. února - 1. zápasy:
17:00 Oceláři Třinec - Znojemští Orli, Geus Okna Kladno - Lasselsberger Plzeň (ČT4).
Pondělí 25. února - 2. zápasy:
17:30 Oceláři Třinec - Znojemští Orli (ČT4), Geus Okna Kladno - Lasselsberger Plzeň.
Středa 27. února - 3. zápasy:
17:30 Znojemští Orli - Oceláři Třinec, Lasselsberger Plzeň - Geus Okna Kladno.
Čtvrtek 28. února - případné 4. zápasy:
17:30 Znojemští Orli - Oceláři Třinec, Lasselsberger Plzeň - Geus Okna Kladno.
Sobota 1. března - případné 5. zápasy:
17:30 Oceláři Třinec - Znojemští Orli, Geus Okna Kladno - Lasselsberger Plzeň.
Čtvrtfinále:
pondělí 3. března - neděle 16. března
Bílí Tygři Liberec - Sparta Praha, Energie Karlovy Vary - Litvínov, Mountfield Č.  Budějovice - 8 (hůře umístěný postupující z předkola po základní části), Slavia Praha - 7 (lépe umístěný postupující z předkola po základní části).
Semifinále:
středa 19. března - úterý 1. dubna 
Finále:
pátek 4. dubna - středa 16. dubna
Skupina o 11.-14. místo:
pátek 29. února - neděle 6. dubna

Jirka G. Novák, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..