Hokejisté Třince v generálce na extraligu prohráli v Žilině

Hokejisté Třince podlehli v generálce na nový ročník domácí soutěže na ledě slovenské Žiliny 1:2. Žilina se dostala do vedení v 15. minutě, kdy se trefil v přesilové hře český obránce Javín. V polovině utkání vyrovnal Moravec v době, kdy po hře čtyř proti čtyřem začínal hrát Třinec v oslabení, ale poslední slovo měli domácí, když se prosadil Sivák.

Hokejisté Kladna porazili v přípravě prvoligový Beroun 5:0. Kladno se v silně kombinované sestavě bez odpočívajících Patery, Martina Procházky, Srdínka, Bělohlava a Tenkráta po dvě třetiny především trápilo a na soupeřova gólmana Halmošiho nedokázalo s jedinou výjimkou vyzrát ani v přesilovkách. Tu ve 12. minutě však dokázalo proměnit po pouhých šesti vteřinách díky spolupráci Eberleho s Kallou, který dnes extraligový tým vedl jako kapitán.

Teprve v poslední části hry se projevila vyšší kvalita domácího týmu. Nejprve si sice musel poradit Orct s nájezdem Pavla, ale krátce nato se prosadil Stieler a střelou mezi Halmošiho betony zvýšil na 2:0. Vzápětí přidal třetí gól Diviš a poté dvakrát skóroval Frolík.

Pardubice porazily prvoligové Ústím nad Labem 5:2. Ústí dostal do vedení v 7. minutě bývalý pardubický hráč Čaloun, ale v polovině utkání během tři minut a 33 vteřin skórovali postupně Snopek, Čáslava a Blažek. V 43. minutě sice snížil Sklenička, ale Starý s Cetkovským pojistili výhru favorita. Oba soupeři se po skončení normální hrací doby ještě dohodli na odehrání prodloužení a nájezdů. V nastaveném čase skóroval ještě ústecký Bolf a v nájezdech byli také úspěšnější hosté díky Špirkovi.

Zlín rozstřílel Jihlavu 7:1

Zlín rozdrtil prvoligovou Duklu Jihlava vysoko 7:1. Jihlava chybovala v obraně a brankář Řehoř zůstával proti střelcům soupeře často bezmocný. "Jsem rád, že jsme se po předcházejících trápeních v koncovce konečně střelecky prosadili. Dařila se nám i hra v oslabení," řekl po utkání trenér Zlína Zdeněk Venera.

Jihlava sice odvedla bojovný výkon, na zkušenějšího soupeře ale nestačila. Hlavně si střelci Dukly nedokázali poradit s výborným domácím brankářem Murínem, kterého překonal pouze Dolníček a v polovině zápasu Suk nastřelil horní tyč zlínské branky.

České Budějovice si poradily s nováčkem extraligy z Mladé Boleslavi. O vítězství domácích rozhodla úspěšnost v přesilovkách, v nichž vstřelili všechny čtyři branky. Hostům k vyrovnání nepomohla ani závěrečná power play.

Liberec vyhrál na ledě prvoligového Vrchlabí 5:4. Domácí před 1251 diváky otevřeli skóre díky Horčičkovi, ale ještě v úvodní části vyrovnal Pabiška a v 26. minutě otočil stav Špaček. Za 28 vteřin sice opět skóroval Horčička, ale Liberci vrátil vedení Dušek a na dvoubrankový rozdíl zvýšil v přesilovce Jareš. Za Vrchlabí skóroval rovněž v početní převaze v 50. minutě Kříž, za 62 vteřin smazal ztrátu Wagenhoffer, ale poslední slovo měl liberecký Blatný.

Přípravné hokejové zápasy:
Geus Okna Kladno - Berounští Medvědi 5:0 (1:0, 0:0, 4:0)
Branky: 53. a 60. Frolík, 12. Kalla, 46. Stieler, 48. Diviš. Rozhodčí: Dundr - Chochola, P. Řešátko. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 150.
Moeller Pardubice - Slovan Ústečtí Lvi 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
Branky: 29. Snopek, 32. Čáslava, 32. Blažek, 47. Starý, 58. Cetkovský - 7. Čaloun, 43. Sklenička. Rozhodčí: Chlaň. Diváci: 1500.
RI Okna Zlín - Dukla Jihlava 7:1 (3:1, 1:0, 3:0)
Branky: 6. a 14. Vlach, 15. Lučka, 37. Galvas, 42. Nosek, 45. Balaštík, 52. Rachůnek - 14. Dolníček. Rozhodčí: Hradil - Charous, Wesley. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 900.
Mountfield České Budějovice - BK Mladá Boleslav 4:3 (1:1, 2:2, 1:0)
Branky: 23. a 36. Květoň, 10. Sailer, 50. Huml - 1. a 40. Eiselt, 36. Boháč. Rozhodčí: Ondřej - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 4:5. Využití: 4:0. Diváci: 1000.
MsHK Garmin Žilina - Oceláři Třinec 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 15. Javín, 53. Sivák - 30. D. Moravec. Rozhodčí: Višňovský - Lajčiak, Zvrškovec (všichni SR). Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1000.
Vrchlabí - Bílí Tygři Liberec 4:5 (1:1, 1:2, 2:2)
Branky: 4. a 26. Horčička, 50. Kříž, 51. Wagenhoffer - 14. Pabiška, 26. Špaček, 37. Dušek, 45. Jareš, 55. Blatný. Rozhodčí: Kubeš - Špring, Samek. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 1251.