Vítkovice - Sparta 3:0Hokejisté Vítkovic uspěli proti Spartě

18. Svačina 1 : 0
39. Hruška 2 : 0
53. Štefanka 3 : 0

Vítkovice ukončily sérii pěti proher v řadě, byť před utkáním přišly o pět hráčů, jež postihly střevní problémy. Na konci 6. minuty také o brankáře Pince. Ten odjel na střídačku otřesený, když ho zasáhl do masky puk prudce vystřelený Tonem.

O důležitý první gól se zasloužil obránce Krstev tím, že přesně poslal touš do jízdy Svačinovi, jenž překonal Pöpperleho. Sparta měla několik velmi dobrých možností vyrovnat ve druhé třetině, ale hrubých chyb domácích hráčů před gólmanem Štěpánkem nevyužila. Zato podruhé inkasovala. Svačina od hrazení nahodil puk před branku a Hruška jej ze vzduchu usměrnil do sítě.

Když sparťané ve třetí třetině nevyužili téměř čtyřminutovou přesilovku a záhy Vítkovice zúročili třetí brankou svoji početní převahu, bylo rozhodnuto.

Alois Hadamczik, trenér Vítkovic: „Příkladné nasazení, dobré bruslení, tým semknutý. To nás přivedlo k vítězství.“

Marian Jelínek, asistent trenéra Sparty: „Měl jsem pocit, že Sparta tady ani nebyla. Byl to strašidelný výkon.“

Vítkovice Steel - Sparta Praha 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Svačina (Krstev, Šimíček), 39. R. Hruška (Svačina), 53. Štefanka (Petrovický, Kvapil). Rozhodčí: Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 4965.
Vítkovice: Pinc (7. Štěpánek) - Voráček, M. Barinka, Krstev, Trnka, Suchý, Tichý - Kvapil, Petrovický, Štefanka - Ujčík, Šimíček, Svačina - R. Hruška, Ondřej, Krenželok - Klimek, Mikula. Trenéři: Hadamczik, Konečný a Moták.
Sparta: Pöpperle - Ptáček, Gulaši, Vykoukal, Jan Hanzlík, L. Procházka, Černošek, Jerofejevs - Netík, D. Výborný, Kratěna - P. Ton, Langhammer, Koreis - Látal, Podlešák, Hromas - Kafka, Hrdel, Mrňa. Trenéři: F. Výborný a Jelínek.