Rubriky:

Tipsport extraliga

Sparťané nechali Pöpperleho v bráně pěkně vykoupat

24. března 2009 14:00 - KARLOVY VARY

Nelehký úkol čekal na gólmana Sparty Tomáš Pöpperleho v druhém utkání ČP play-off O2 extraligy na ledě Karlových Varů. Naposledy chytal 25. ledna a comeback mezi tři tyče si jistě představoval jinak. V polovině zápasu za stavu 0:4 pro Západočechy byl střídán. "Když se podívám zpětně na náš výkon, tak v kabině nemělo cenu ani křičet, hráli jsme tragicky," mrzelo Pöpperleho.

"Takhle tragicky se semifinále nehraje," rozčiloval se Pöpperle, jenž v úvodní dvacetiminutovce inkasoval třikrát. Poté se začal připravovat na střídačce gólman Petr Přikryl, ale ke střídání sáhli trenéři Sparty až po góly na 0:4. "Výsledek mě mrzí, nebylo jednoduché naskočit po dvou měsících," litoval Pöpperle.

Počáteční tlak Západočechů přitom mladý gólman ustál. "Podařilo se mi chytit nájezd a necítil jsem se vůbec špatně," svěřil se. "Spadly mi tam však dva nešťastné góly, které jsem měl asi chytit," smutnil Pöpperle. "Měli jsme bránit v pěti hráčích," zastal se brankáře Michal Broš. "Nechali jsme ho v tom pěkně vykoupat," uvědomoval si Broš.

"Určitě byl velký rozdíl v brankářích," všiml si karlovarský Pater Kumstát. "My máme nejlepšího gólmana," vyzdvihl Kumstát výkon Lukáše Mensatora. "Tah Sparty s brankáři jim nevyšel a pro nás je to jedině dobře," dodal. "Nebyla to však pouze jeho chyba," zastal se přeci jen karlovarský forvard Pöpperleho.

V příštích zápasech musí Sparta zapracovat především na defenzívě. "Začali jsme tak, jak jsme skončili v neděli," litoval Pöpperle. "Ve čtvrtek musíme vyhrát," burcuje bývalý gólman německého klubu Eisbären Berlin. "Nevím, jestli nám chybí sebevědomí, ale nesmíme příště hrát tak tragicky," uvědomuje si.

th, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..