Hokejisté Pardubic s Haškem v bráně vyhráli nad Ambri

Hokejisté Pardubic vyhráli ve svém úvodním vystoupení na turnaji Hockeyades v Le Sentier nad Ambri-Piottou vysoko 6:1. Gólman Dominik Hašek v brance Východočechů inkasoval jen v 18. minutě po střele amerického útočníka Erika Westruma, který vyrovnal na 1:1. V dalším utkání čeká svěřence kouče Václava Sýkory v pátek od 20:30 další tým švýcarské nejvyšší soutěže Fribourg.

Brankář Pardubic Dominik Hašek

Westrum odpověděl na úvodní trefu obránce Havíře, ale druhou třetinu ovládli Pardubičtí a čtyřmi góly zlomili zápas ve svůj prospěch. Postupně skórovali Somík, Petr Sýkora, Šeda a Drtina. Ve 43. minutě stanovil konečný výsledek Klejna.

Hokejový turnaj Hockeyades ve švýcarském Le Sentier
Ambri-Piotta - Moeller Pardubice 1:6 (1:1, 0:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Westrum (Law, Kutlák) - 16. Havíř (Pivko), 23. Somík (Klejna), 30. P. Sýkora (Klejna, Píša), 35. Šeda (Píša), 35. Drtina (Klejna, Somík), 43. Klejna (Koukal). Rozhodčí: Koch - Huguet, Wermeille (všichni Švýc.). Vyloučení: 5:8, navíc Westrum (Ambri-Piotta) 10 min. Bez využití. Diváci: 429.

Kladno vyhrálo v Ústí nad Labem

Hokejisté Kladna zvítězili v přípravném utkání na ledě Ústí nad Labem těsně 3:2. Extraligový tým vedl na severu Čech již 3:0, domácí však dokázali koncovku zdramatizovat.

Hosté se představili bez prvního Paterova útoku, přesto v úvodu třetí třetiny vedli po druhé Frolíkově trefě 3:0. Ústečtí Lvi ale dvěma využitými přesilovkami snížili na rozdíl jedné branky, k vyrovnání jim však v závěru nepomohla ani hra bez brankáře.

Ústí nad Labem - Kladno 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Branky: 46. Kloz, 48. Novotný - 15. a 41. Frolík, 35. Bělohlav. Rozhodčí: Florian - Vitík, Biederman. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:2. Diváci: 940.

Zlín remizoval v Trenčíně s Košicemi

Hokejisté týmu PSG Zlín remizovali na 16. ročníku turnaje Rona Cup v Trenčíně s Košicemi 3:3. V zápase Zlín vedl po druhé třetině již 3:1, ale bojovně naladěným Košicím se podařilo vyrovnat. Na trestná střílení, která však jsou jen pomocným kritériem při rovnosti bodů a skóre, vyhrál Zlín 4:3. Rozhodující nájezd proměnil v páté sérii Sivák.

Zlínu střelecky vyšla druhá třetina, v níž vstřelil všechny tři branky. Skóre otevřel ve 24. minutě Vlach. Húževka sice vyrovnal, ale v závěru druhé třetiny se v rozmezí dvou minut prosadili Čech a Köhler. Ve třetí třetině se podařilo Košicím srovnat skóre, v závěrečných pěti minutách měl sice Zlín převahu i střelecké příležitosti, které ale neproměnil.

Hokejový turnaj Rona Cup v Trenčíně
Trenčín - Třinec 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 27. Filo (Gábriš) - 4. Steber (Lušňák), 32. Kanko (Kútny). Rozhodčí: D. Konc - Moravec, Stano. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1.
Košice - Zlín 3:3 (0:0, 1:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 33. Húževka (Gron, Kmiť), 44. Kmiť (Húževka, Mertel), 53. Gron (Bartoš) - 24. Roman Vlach (Sivák, Kubiš), 36. F. Čech (Balán, Ondráček), 38. Köhler (Leška, Hamrlík). Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0.