Utrápená Slavie nevyhrála ani ve Znojmě

ZNOJMO

Obhájce extraligového titulu se nedočkal premiérového vítězství ani ve Znojmě v utkání pátého kola Tipsport hokejové exrtaligy. Střelecky disponovaný Uram a bezchybný brankář Duba se největší měrou zasloužili o výhru domácích.

Když v úvodu neproměnil sólo útočník Pražanů Tomica a vzápětí zahodil tutovku jeho spoluhráč Fadrný, přišel gól na druhé straně, volný Uram po zvláštní odrazu puku prostřelil Málka.

Znojmo mělo hned dvakrát výhodu dvojnásobné početní převahy, avšak gólman Slavie čarova, zlikvidoval i Hamanův nájezd. V úvodu poslední dvacetiminutovky trefil Pardavý v oslabení tyč, poté na druhé straně vychytal Duba Beránka i Klepiše. Až šest minut před koncem zajistil Znojmu definitivně tři body při přesilovce pohotový Uram.

Milan Kastner, asistent trenéra Znojma: "Nepodali jsme optimální výkon, ale kuriózní první branka nás postavila na nohy. Vydřené výhry si nesmírně cením."

Jiří Kalous, asistent trenéra Slavie: "Šancí jsme si vytvořili dost, avšak pokračuje naše trápení v koncovce."

Znojmo vs. Slavie 2:0
Branky: 15. a 54. Uram, hlavní rozhodčí Mikula, vyloučení 4:5, využití 1:0, 4900 diváků, třetiny 1:0, 0:0, 1:0