Vítkovice zůstávají v čele i přes porážku v Plzni, Zlín selhal proti Liberci

Hokejisté Vítkovic uhájili v pátečním 16. kole svoji vedoucí pozici v extralize, ačkoliv prohráli na ledě Plzně 3:4 v prodloužení. Přitom ještě v 46. minutě zápasu vedli o dvě branky. Alespoň získaný bod je ale udržel v čele, na druhé místo se vyšvihl Třinec po vítězství 5:1 nad Mladou Boleslaví. Na třetí příčku si pohoršil Zlín, jenž doma prohrál s Libercem 0:4.

Hokejisté Plzně oslavují gól

Plzeň v posledních třech utkáních jen třikrát inkasovala, ale proti Vítkovicím udržel Dušan Salfický čisté konto jen do 16. minuty a do konce druhé třetiny inkasoval celkem třikrát. Hosté si užívali dvoubrankový náskok, jenže v 46. minutě nejprve Bomersback snížil a dvě minuty před koncem Vlasák vyrovnal. V poslední minutě prodloužení pak o výhře domácích rozhodl obránce Jiří Hanzlík.

Třinec vrátil Mladé Boleslavi porážku z úvodní čtvrtiny i s úroky. I bez nemocného útočníka Jozefa Baleje nasázeli Oceláři nejhoršímu týmu poslední sezóny pět branek. Všechny inkasoval Marek Schwarz, jenž po pátém gólu v 37. minutě přepustil místo v brance Valentovi. Ten sice produktivitu třineckých hráčů zastavil, ale jeho spoluhráči s výjimkou Fabuše skórovat nedokázali.

Zlín byl proti Liberci favoritem, ale selhal

V duelu týmů ze zcela opačných pólů tabulky byl Zlín proti Liberci jasným favoritem. Jenže Bílí Tygři poprvé postavili do branky čerstvou posilu Marka Pince a ten hned dokázal vychytat čisté konto. Za hosty si připsal gól a asistenci Milan Bartovič, první gól v extralize si připsal americký zadák Jason DeSantis.

Sparta si podle předpokladů poradila s Kometou Brno, poslední celek soutěže načal už v sedmé minutě Tomáš Netík. Útočník Pražanů přidal v závěru ještě jeden gól a mohl oslavit jubilejní 100. branku v lize. Dvěma góly se na pokoření Brna podílel i Jakub Langhammer, po dvou asistencích si připsali Petr Ton a Zbyněk Hrdel.

Litvínov vyhrál tři z posledních čtyř zápasů, ale proti Slavii propadl z produktivity. Ze začátku nedokázal překonat Slipčenka, a když mladý gólman pro zranění přenechal místo Nerudovi, nedokázali si Chemici poradit ani s ním. Vítěznou branku Slavie tak vstřelil v 36. minutě Jakub Sklenář a v závěru se v přesilovce trefil ještě Lukáš Havel.

V pátek bylo na programu jen pět utkání, protože ve čtvrtek se odehrál duel Kladna s Českými Budějovicemi a zápas Karlových Varů s Pardubicemi se dohrává až v úterý 27. října. Pardubický Eaton má dokonce oproti soupeřům v součtu s až listopadovou dohrávkou 7. kola proti Českým Budějovicím už dva zápasy k dobru.

HOKEJOVÁ O2 EXTRALIGA, 16. kolo:
Třinec - Mladá Boleslav 5:1 (2:0, 3:1, 0:0)on-line
Branky: 10. Martynek, 15. Květoň, 25. Hrabal, 35. Kohn, 37. Polák - 22. Fabuš.
Plzeň - Vítkovice 4:3 v prodl. (1:1, 0:2, 2:0 - 1:0)on-line
Branky: 8. Dvořák, 46. Bomersback, 58. Vlasák, 65. Hanzlík - 16. Kvapil, 31. Ujčík, 36. Burger.
Litvínov - Slavia 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)on-line
Branky: 36. Sklenář, 58. Havel.
Sparta - Kometa Brno 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)on-line
Branky: 7. a 57. Netík, 11. a 44. Langhammer, 22. Látal, 32. Podlešák - 18. Ovčačík, 52. Šindel.
Zlín - Liberec 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)on-line
Branky: 18. Podkonický, 27. DeSantis, 33. Bartovič, 42. Nedorost.
15.10.: Kladno - Č. Budějovice 5:3on-line
Branky: 15. F. Kaberle, 18. Stieler, 32. Eberle, 36. Patera, 60. Bělohlav - 14. Melichárek, 46. Mikeska, 55. Šimánek.
27.10.: Karlovy Vary - Pardubiceon-line