Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejový brankář Hnilička může chytat za Slavii

22. prosince 2009 14:13 - PRAHA

Hokejový brankář Milan Hnilička dokončí extraligovou sezónu ve Slavii. Trojnásobný světový šampion trénuje s pražským týmem od 9. prosince, v úterý byla uzavřena dohoda s Libercem, který doposud vlastnil Hniličkova hráčská práva. Zkušený gólman bude oficiálně ve Slavii hostovat. Premiéra v novém dresu jej čeká ve středu, kdy se Pražané přestaví v Brně.

Hnilička naposledy nastoupil k soutěžnímu utkání v prosinci loňského roku, poté přerušil ze zdravotních důvodů kariéru. Druhou polovinu minulé sezóny vynechal s odůvodněním, že trpí únavovým syndromem, a v létě se dohodl s Libercem na předčasném ukončení smlouvy.

Šestatřicetiletý gólman se postupně začal připravovat na návrat do vrcholového sportu a od 22. listopadu trénoval na Spartě. Ta mu však žádnou smlouvu nenabídla, a tak se Hnilička přesunul na Slavii, kde by měl plnit roli brankářské jedničky.

"Hrozně se na to těším. Kondici mám dobrou, teď už jen naskočit na led a potvrdit to v zápasech," uvedl Hnilička na klubovém webu. Zároveň přiznal, že bude nervózní. "To si pište! Můžu se připravit sebelíp, ale nervózní budu stejně," dodal zkušený brankář.

V Brně jej v pátek čeká bouřlivá atmosféra, což ale Hniličkovi je vcelku jedno. "Trému bych měl kdekoliv. Dlouho jsem nechytal, musím si tím projít. Na druhou stranu si však věřím natolik, že mi stačí deset minut a budu úplně v pohodě," dodal Hnilička.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..