Rubriky:

Tipsport extraliga

Pabiška musel po faulu Šlégra do nemocnice, prý je ale v pořádku

2. února 2010 19:58 - MLADÁ BOLESLAV

Hokejový útočník Mladé Boleslavi Lukáš Pabiška opustil úterní extraligové utkání proti Litvínovu už v páté minutě na nosítkách po faulu Jiřího Šlégra u mantinelu. Kvůli podezření na zlomeninu krční nebo hrudní páteře byl vrtulníkem převezen do nemocnice v Praze Střešovicích, protože v Mladé Boleslavi není neurochirurgie. Vážnější zranění se ale podle zástupců středočeského klubu neprokázalo.

 

Radek Petrášek, ČTK

"Čekali jsme, až se Lukáš dostane na CT tomografii, a slyšel jsem, že by to mělo být v pořádku. Nemá prý prasklý obratel a mělo by být všechno v pořádku. Není to ale úplně validní informace," řekl na tiskové konferenci dočasný trenér a sportovní manažer Mladé Boleslavi Luděk Bukač mladší.

Pětadvacetiletý Pabiška padl po Šlégrově zákroku nekontrolovaně hlavou na mantinel a dlouho nehybně ležel na ledě. Led opustil na nosítkách, na kterých dal pokynutím ruky fanouškům najevo, že jeho stav není úplně vážný. "Lukáš byl při vědomí," řekl novinářům lékař mladoboleslavského týmu Libor Blažek. "Měl brnění v levé horní končetině, což by mohlo ukazovat na zranění krční páteře. Je běžné, že se při takových zraněních hráč odváží na vyšetření CT," dodal Blažek.

Utkání skončilo nejen pro Pabišku, ale i pro Šlégra, který dostal trest ve hře a automaticky má zastavenou činnost i na další utkání. Šlégr nastoupil teprve ke druhému zápasu po čtyřměsíční zdravotní přestávce. Osmatřicetiletý olympijský vítěz z Nagana, mistr světa z Vídně z roku 2005 a vítěz Stanleyova poháru s Detroitem následku svého zákroku litoval a hned na ledě se jel Pabiškovi omluvit.

ČTK

O2 Sport Třinec - Vítkovice dnes 18:00
20191121T18:00:00+0100
Třinec vs. Vítkovice
Třinec vs. Vítkovice
Třinec
Vítkovice

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..