Budějovice stále bez bodu

Č. BUDĚJOVICE

Jihočeši už poosmé v sezóně vyšli naprázdno, když všechny body odevzdali na domácím ledě Kladnu. Poslední mužstvo extraligy začalo utkání sice bez trenéra Neliby a pouze s jedním koučem na střídačce, Vladimírem Caldrem, ale zato obrovským náporem.

Kladenští se během úvodních pěti minut prakticky nedostali ze své třetiny, ovšem jejich první výjezd do obranného pásma Jihočechů hned znamenal vedení, když se opět prosadil M. Procházka. Domácí se poté začali herně trápit, přesto si vypracovali dvě gólové šance, ale Babka ani Květoň netrefili prázdnou branku.

Ve druhé třetině byli domácí lepší, ale agilní Sailer ani Hřebejk brankáře Orcta nepokořili. Vyrovnat se podařilo až Babkovi při početní výhodě. Jihočeši odehráli nejlepší dvacetiminutovku v tomto ročníku na domácím ledě, ale vstřelit více než jednu branku pro ně bylo neřešitelným úkolem.

Za střeleckou impotenci pykali hned po druhé přestávce. Hosté se dostali do vedení při přesilovce a o dvě minuty později poslal M. Hořava do sólového nájezdu Bílka, který nezaváhal. Domácí sice měli optickou převahu, ale za tu se body neudělují.

Vladimír Caldr, trenér Č. Budějovic: "Opět jsme dostali laciné góly a naopak nedáme téměř z ničeho."

Vladimír Evan, asistent trenéra Kladna: "Bylo to hodně těžké utkání, dvě třetiny jsme byli pod tlakem a zvítězili díky brankáři Orctovi, který předvedl supervýkon."

Č. Budějovice vs. Kladno 1:3
Třetiny: 0:1, 1:0, 0:2. Branky a nahrávky: 34. Babka (Jasečko, Hřebejk) - 6. Martin Procházka (V. Čech), 43. Kysela (V. Čech), 45. V. Bílek (M. Hořava). Rozhodčí: Havlík - Čech, Machálek. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 6428.
Č. Budějovice: Hudáček - Jasečko, Mucha, R. Suchánek, Babka, Kočí, Jindra, Kotaška - Sailer, Turek, Rob - I. Rachůnek, Bělohlav, Šimánek - Ondřej, Kristek, Škoda - Hřebejk, Vondrka, Květoň. Trenér Caldr.
Kladno: Orct - Kruliš, Malena, Zeman, J. Dlouhý, V. Čech, Kasík - Frolík, Gardoň, Martin Procházka - V. Bílek, Kalla, M. Hořava - Kysela, Pazourek, Klimt - Jankových, J. Štefanka, Horna. Trenéři: Müller, Evan a Tatíček.