Na znojemské orly Kladno nestačilo

ZNOJMO

V utkání průměrné úrovně, v němž vynikli oba brankáři, splnili Znojemští roli favorita. Jejich brankář Duba vychytal svoji druhou nulu v sezóně. Hosté vstoupili do zápasu aktivně, Duba však zlikvidoval vyložené šance Štefankovi i Kallovi.

Jihomoravané postupně hru vyrovnali a uprostřed úvodní třetiny měli 44 vteřin výhodu dvojnásobné početní převahy. Vedoucí gól vstřelili v momentě, kdy vypršel trest prvnímu vyloučenému kladenskému hráči. Milan Procházka poslal do sítě Orctem vyražený puk po předchozí Snopkově střele.

Od té chvíle mělo Znojmo navrch, ale Orct zlikvidoval dvě šance Puchera a při dělovce Snopka od modré čáry mu pomohla pravá tyč. Až na začátku poslední části se domácí znovu střelecky prosadili. Gólman Kladna ještě vyrazil Hamanovu bombu, avšak na opakovanou střelu Pláška již reagovat nestačil. Znojemští se uklidnili, tři body jim definitivně pojistil svojí druhou trefou opět Plášek, jenž zužitkoval Pucherovu přihrávku od zadního mantinelu.

Milan Kastner, asistent trenéra Znojma: "Oproti předchozímu zápasu v Plzni jsme přidali na důrazu v koncovce a výsledek se dostavil. Řadu šancí jsme i tak ještě nevyužili."

Zdeněk Müller, trenér Kladna: Domácí vyhráli naprosto zaslouženě. Nás od vyšší porážky uchránil skvěle chytající Orct."

JME Znojemští orli - Rabat Kladno 3:0
Třetiny 1:0, 0:0, 2:0. Branky a nahrávky: 10. Milan Procházka (Snopek), 42. Plášek (Haman), 48. Plášek (P. Pucher). Rozhodčí: Kolísek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 4800.
Znojmo: Duba - Křetinský, Havíř, Benák, Němeček, Mojžíš, Snopek - P. Pucher, Barus, Rataj - Plášek, Haman, Pardavý - Erat, Ludvík, Milan Procházka. Trenéři: Pazourek, Kastner a Skrbek.
Kladno: Orct - Kruliš, Malena, J. Dlouhý, Evan, Zeman, Kasík - Lažo, Gardoň, Martin Procházka - V. Bílek, Kalla, M. Hořava - Kysela, Pazourek, Klimt - Jankových, J. Štefanka, Horna. Trenéři: Müller, Evan a Tatíček.