Tipsport extraliga

Schwarz při premiéře vychytal Třinci výhru

10. října 2003 20:55 - TŘINEC

S uzdraveným Králem ve středu elitního útoku a sparťanským hostem Schwarzem mezi tyčemi si Třinec poradil s Libercem, když domácí mužstvo ofenzivně naladěné Bílé tygry zmrazilo třemi brankami hned v úvodním dějství. Přesto hosté sahali v závěru po bodu.

První šance patřila libereckému Verčíkovi, jenže pak po Králově akci ztrestal Pletka faul Čakajíka a Třinec se usadil před O. Svobodou. Z tlaku vyplynul druhý gól Jančaříka, a přestože důrazně napadající Severočeši donutili domácí obranu k chybám, nic z toho nevytěžili. Naopak Oceláři ještě před přestávkou využili i svou druhou přesilovku.

Důrazní hosté nerezignovali. Novák trefil horní tyčku a Schwarze odčarovala až dorážka Procházky. Na ledě se začalo jiskřit a Oceláři vypadli z tempa. Hosté byli nebezpečnější. Šmídův gól pro postavení Nováka v brankovišti neplatil, Pletka na opačné straně mířil do tyčky, ale pak Plodek snížil a vzápětí Ocelářům podruhé pomohla branková konstrukce. Liberec se ani přes enormní snahu nedostal k power play, domácí výhru doslova vydřeli.

Pavel Marek, trenér Třince: "V první třetině jsme měli tlak a proměňovali šance, ale pak se zápas vyrovnal a za výhru vděčíme Schwarzovi."

Karel Dvořák, asistent trenéra Liberce: "Máme smůlu. Nepohlídali jsme začátek, pak nastřelili dvě tyčky a jeden gól nebyl uznán."

Třinec vs. Liberec 3:2
Třetiny: 3:0, 0:1, 0:1. Branky a nahrávky: 6. Pletka (R. Král), 9. Jančařík (Janků, Pavelek), 18. Janků (Skořepa) - 32. S. Procházka (Rozsíval, Plodek), 50. Plodek (S. Procházka, J. Moravec). Rozhodčí: Nečas - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:7, navíc Krstev (Liberec) 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 3931.
Třinec: Schwarz - Hunkes, Žabka, Houdek, Jančařík, Jan Kudrna, F. Štefanka - Zadina, R. Král, Pletka - Janků, Skořepa, Pavelek - Bordowski, Zbořil (10. Polanský), Melenovský. Trenéři: Marek, Mach.
Liberec: O. Svoboda - Holub, Čakajík, Krstev, J. Moravec, J. Nedvěd, Jareš, Šmíd - V. Novák, Kašpařík, Verčík - Kropáč, M. Straka, Korhoň - Rozsíval, Plodek, S. Procházka. Trenéři: Jandač, Dvořák, Nedvěd st.