Vary rozmetaly brněnskou Kometu, Třinec otočil souboj se Spartou

Pátým kolem pokračovala v neděli Tipsport extraliga. Vše načala Plzeň, která si s chutí zastřílela do sítě Litvínova a vyprovodila ho výpraskem 6:1. Šlágr kola viděl Liberec, na ledě Bílých Tygrů vyhrály mistrovské Pardubice 2:0. Drama se odehrávalo v Třinci, kde domácí během poslední třetiny zápas otočili. V Brně smetly Kometu Karlovy Vary a na chvost tabulky se propadlo Kladno, které podlehlo doma Českým Budějovicím.

Brankář Pardubic Martin Růžička likviduje šanci Tomáše Klimenty (vlevo) z Liberce. Vpravo Václav Kočí z Pardubic.

Kvůli fotbalové lize měl začátek duelu Plzně s Litvínovem posunutý začátek už na 14. hodinu. Západočeši v něm zakončují svou sérii tří domácích zápasů v řadě a chtěli by si spravit chuť po pátečním debaklu 1:6 s Libercem. A povedlo se! Plzeň opět ukázala, že její útočná síla má své kvality. V pátém kole vyhrála jednoznačně.

Litvínov si odvezl šestigólový debakl, když hlavní roli sehrál lídr kanadského bodování Tomáš Vlasák. Pětatřicetiletý útočník vstřelil dva góly a na dva přihrál. Celkem má už na svém kontě dvanáct bodů (5+7). Litvínov nepotvrdil poslední výhru, kterou si připsal nad mistrem z Pardubic. Tentokrát tým vedený Robertem Reichlem narazil a odvezl si příděl.

Ve šlágru kola měl navrch mistr

Hitem kola byl souboj vedoucího Liberce s mistrovskými Pardubicemi. A body brali hosté po výhře 2:0. Po čtyřiceti minutách se radoval úřadující šampión, který domácí zaskočil šestadvacet sekund před koncem druhé části, Radovan Somík se stal úvodním střelcem sledovaného klání. V 59. minutě jednogólový rozdíl vyřešil Libor Pivko a bylo hotovo. Pardubice porazily Liberec 2:0.

Kometa dostala lázeňskou nadílku

Karlovy Vary se dočkaly, poprvé letos vyhrály, už nemají v tabulce nulu bodů. Premiérové získaly v Brně. Karlovarští hráči dosáhli drtivého vítězství 7:0. Domácí po dvou výhrách v řadě potřetí v sezóně padli. O osudu utkání rozhodla druhá třetina, když hosté v rozmezí pěti minut vstřelili tři góly. V poslední části nabuzené Vary přidaly další čtyři navštívenky a odvozu bodů nebylo pochyb.

Drama se šťastným konce pro domácí

Třinec doma přivítal Spartu. Soka, který na zdejším stadiónu umí. Hosté na ledě Ocelářů už rok a půl v základní hrací době neprohráli. Tento kolorit byl v neděli ovšem narušen. První část - remíza, druhá dvacetiminutovka - výhra hostů, třetí třetina - jasná výhra domácích o čtyři góly - celkově 5:3.

Kladno prohrálo a je poslední

České Budějovice v posledních třech zápasech bodovaly naplno, o prodloužení série se snažily na Kladně, u týmu, který do neděle nasbíral jediný bod. A obě mužstva pokračovala ve vyjetých kolejích. Domácí prohráli 0:2 a ocitli se na samém chvostu extraligové tabulky. Realita je neúprosná: pět zápasů a stejný počet porážek.

Zlín ani popáté letos nezískal tři body

Před televizními kamerami se o body poměřila Mladá Boleslav se Zlínem. Oba týmy v předešlém kole narazily. Dnes mohl prohrát jen jeden. A byl to boj do poslední minuty. Domácí vedli 2:1, ale hosté se nechtěli s tímto stavem smířit. Trenér Zdeněk Venera se odhodlal i k odvolání brankáře, ale nastal opačný efekt. Do prázdné branky na 3:1 vše vyřešil Tomáš Divíšek. Zlín ani popáté letos nezískal tři body.

Páté kolo uzavře úterní dohrávka pražské Slavie s Vítkovicemi.

<tbody><tr class="invert"><td colspan="2"><strong>Hokejová Tipsport extraliga, 5. kolo:</strong></td></tr><tr><td><strong><a href="http://hokej.sport.cz/hokej/extraliga/175865-plzen-porazila-litvinov-vysoko-6-1-vlasak-zaznamenal-ctyri-body.html" target="_blank">Plzeň - Litvínov 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)</a><br/></strong><span><strong>Branky:</strong> 17. Lammers, 30. Slaney, 35. a 40. Vlasák, 54. Johnson, 60. Straka - 43. Jenáček.</span><br/></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=9825" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr class="highlight"><td><a href="http://hokej.sport.cz/hokej/extraliga/175883-liberec-podlehl-mistrovskym-pardubicim-a-prisel-o-prvenstvi.html" target="_blank"><strong>Liberec - Pardubice 0:2</strong></a><strong><a href="http://hokej.sport.cz/hokej/extraliga/175883-liberec-podlehl-mistrovskym-pardubicim-a-prisel-o-prvenstvi.html" target="_blank"> (0:0. 1:0, 1:0)</a><br/>Branky: </strong>40. Somík, 59. Pivko<br/></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=9819" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr><td><a href="http://hokej.sport.cz/hokej/extraliga/175884-karlovy-vary-ziskaly-prvni-body-po-vysokem-vitezstvi-v-brne.html" target="_blank"><strong>Brno - Karlovy Vary 0:7 </strong></a><strong><a href="http://hokej.sport.cz/hokej/extraliga/175884-karlovy-vary-ziskaly-prvni-body-po-vysokem-vitezstvi-v-brne.html" target="_blank">(0:0, 0:3, 0:4)</a><br/>Branky: </strong>25. Hruška, 29., 54. Skuhravý, 30. Nosek,42. Pech, 49. Gřegořek<strong><br/></strong></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=9821" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr class="highlight"><td><a href="http://hokej.sport.cz/hokej/extraliga/175882-trinec-v-zaveru-ctyrmi-goly-otocil-duel-se-spartou-a-vyhral-5-3.html"><strong>Třinec - Sparta Praha 5:3 </strong></a><strong><a href="http://hokej.sport.cz/hokej/extraliga/175882-trinec-v-zaveru-ctyrmi-goly-otocil-duel-se-spartou-a-vyhral-5-3.html">(1:1, 0:2, 4:0)</a><br/>Branky:  </strong>15., 60. Adamský, 43. Hrabal, 55. Polák, 58. McGregor  - 2. Treille, Hlinka, 40. Broš<br/></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=9823" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr><td><a href="http://hokej.sport.cz/hokej/extraliga/175887-hokejiste-ceskych-budejovic-po-vyhre-v-kladne-vedou-extraligu.html"><strong>Kladno - České Budějovice 0:2 </strong></a><strong><a href="http://hokej.sport.cz/hokej/extraliga/175887-hokejiste-ceskych-budejovic-po-vyhre-v-kladne-vedou-extraligu.html">(0:1, 0:0, 0:1)</a><br/>Branky: </strong>17. Kašpařík, Gulaš<br/></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=9820" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr><tr class="highlight"><td><a href="http://hokej.sport.cz/hokej/extraliga/175889-hokejiste-mlade-boleslavi-zdolali-zlin-a-jsou-ctvrti.html" target="_blank"><strong>Mladá Boleslav - Zlín 3:1 </strong></a><strong><a href="http://hokej.sport.cz/hokej/extraliga/175889-hokejiste-mlade-boleslavi-zdolali-zlin-a-jsou-ctvrti.html" target="_blank">(1:1, 1:0, 1:0)</a><br/>Branky: </strong>18. Milroy, 36. Fabuš, 60. Divíšek - 20. Balán<br/></td><td><strong><a href="http://online.sport.cz/on-line?id=9822" onclick="return onlineShow(this.href);">on-line</a></strong></td></tr></tbody>