Rubriky:

Tipsport extraliga

VIDEO: Zraněný hokejista Holec opustil nemocnici, nezahraje si několik týdnů

6. října 2010 16:24 - PRAHA

Přibližně tři týdny, ale při nejhorším možném průběhu až měsíc by mohl hokejistům Slavie Praha chybět útočník Miroslav Holec. Ten skončil po hrůzostrašném zákroku v úterním extraligovém zápase v Plzni na nosítkách po souboji s útočníkem Nicholasem Johnsonem a následném nárazu na mantinel. Utrpěl tržné rány a otřes mozku, dnes byl propuštěn z nemocnice do domácího léčení.

 

HC Slavia

Holec se ve 34. minutě utkání snažil vyhodit puk z pásma, když k němu přijel Johnson a srazil jej tak nešťastně, že slávistickému útočníkovi odlétla helma a spadl hlavou na mantinel. Dvaadvacetiletý hráč Slavie zůstal ležet na ledě s ošklivým krvavým šrámem na hlavě a na pomoc mu přispěchali lékaři hostujícího týmu.

Existovalo navíc podezření, že hráči mohl zapadnout jazyk. Z ledu nakonec Holce odvezli na nosítkách záchranáři rovnou do plzeňské nemocnice na pozorování, kde strávil noc. Výsledkem srážky byl otřes mozku a dvě rozsáhlé tržné rány.

Útočníka Slavie Miroslava Holce odvážejí z ledu poté, co se v pondělním zápase s Plzní zranil po nárazu hlavou na mantinel. Útočníka Slavie Miroslava Holce odvážejí z ledu poté, co se v pondělním zápase s Plzní zranil po nárazu hlavou na mantinel. foto: ČTK/Petr Eret

"Teď už je doma, počítáme, že bude tři týdny mimo hru. Nyní ho čeká jen klidový režim, doufáme, že bude brzo všechno v pořádku," řekl Sport.cz asistent Slavie Jiří Čelanský. Johnson dostal za souboj trest na pět minut a do konce utkání, rozhodčí mu zároveň udělili trest ve hře, takže bude mít automaticky zastavenou činnost v dalším utkání. Další trest mu disciplinárka neudělila.

"Záběr jsem viděl několikrát, podle mě to bylo napadení, ale určitě v tom nebyl úmysl, soupeř našeho hráče naplno dohrál. Smůla byla, že Míra byl nízko, po nárazu se praštil o plexi, potom ztratil patrně vědomí a už bez helmy šel dolů na led," myslí si Čelanský.

grg, lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..