Rubriky:

Tipsport extraliga

Výborný nechápe trápení Sparty. Čistí si hlavu venku se psem

2. prosince 2010 10:46 - PRAHA

Zásluhou vítězné branky Davida Výborného sice hokejová Sparta přerušila černou sérii šesti extraligových porážek, kapitán ale pořád chodí zachmuřený a zarostlý. „Vousy s tím nesouvisejí, to jsem jen líný holit, ale jinak zrovna příjemné chvíle kariéry opravdu nezažívám. Po návratu z Varů se mi sice spalo líp než v předchozích dnech, ale určitě se nedá říct, že krize je pryč. Jen se nám po třiadvaceti dnech povedlo vyhrát a konečně posbírat i nějaké body,“ vypráví jediný hráč, který v rozstřelu na karlovarském ledě skóroval.

 

hcsparta.cz

„Šlo o hodně, ale byl jsem při té penaltě docela uvolněný. Nájezdy nám letos jdou, vyhráli jsme je potřetí za sebou,“ tvrdí Výborný, jenž si cení toho, že mužstvo se dostalo z křeče, i když v první třetině během dvou střídání dvakrát inkasovalo. „Bylo mně v té chvíli hodně líto těch sedmi fanoušků, co za námi přijeli. Nakonec jsme to nějak uválčili na zisk dvou bodů a snad teprve potřetí za celou sezónu dali víc než tři góly.“

S hokejem zažil hodně, ale takové trápení ještě ne a je na něm vidět, jak ho to žere. „Leží mně pořád v hlavě, proč se nemůžeme vyhrabat z potíží,“ krčí rameny pětinásobný světový šampión. „Nosím si ty starosti i domů, ale zase je nelze tolik přenášet na rodinu, takže jdu spíš ven se psem a u toho si čistím hlavu.“

Výborný věří, že Spengler Cup týmu pomůže

Přemítá i nad vlastní hokejovou zodpovědností. „Asi to souvisí s věkem. V pětatřiceti člověka napadá, jestli to má ještě zapotřebí, a někdy mě i překvapí, jak to mají mladí kluci v hlavě vymletý a některé věci vůbec neřeší. Makat ale musíme všichni. Tréninky jsou teď hodně o taktice, trenéři Hořava s Rulíkem je dělají o dost tvrdší, ale i živější,“ prozrazuje.

Do reprezentační pauzy stihne Sparta ještě pět utkání, těsně před Vánoci pak narazí na Kometu a potom čeká Spengler Cup. „Pojedeme tam s vírou, že nás těch pár dní v Davosu bez všedních ligových starostí třeba nakopne a v lednu tu zase bude silná Sparta, jak ji každý zná. Je nám všem ale jasné, že už nehrajeme o první čtyřku, ale vůbec o desítku,“ míní kapitán.

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..