Tipsport extraliga

Litvínovští se střelecky probudili

24. října 2003 18:33 - LITVÍNOV

Střelecké probuzení litvínovských hokejistů, kteří v nedělním kole v Karlových Varech ani v úterní dohrávce proti Slavii neskórovali, vyústilo ve vysokou prohru týmu z Vítkovic. Rozhodujícím obdobím zápasu bylo rozmezí mezi 29. a 38. minutou, kdy se domácí trefili hned čtyřikrát a o majiteli tří bodů bylo rozhodnuto.

Chemici poprvé nastoupili s obráncem Droppou zapůjčeným ze Slavie a se snahou odčinit poslední neúspěchy. Útok za útokem se valil na branku Vítkovic, ve které překvapivě nastoupil místo Trvaje teprve devatenáctiletý Falter. V úvodní třetině si vedl více než zdatně, neboť gól nedostal, i když měli domácí více než drtivou převahu. Litvínov svou územní převahu nezužitkoval ani v přesilové hře a za zády Faltera neskončily puky ani po vyložených šancích Kroupy, Kašpara a Proroka.

Co se nepodařilo hostům v první třetině, to si vynahradili již po 13 sekundách druhého dějství. Po akci Burgera s Olezsem se dostal k puku Kaděra a dal na 0:1. Chemici však nekapitulovali a v polovině zápasu vyrovnali při přesilové hře trefou Gombára. Pak se ukázalo, že i Falter umí pouštět góly. Od 31. do 38. minuty jej domácí třikrát překonali a ujali se do konce třetiny vedení 4:1. Nutno poznamenat, že všechny góly dali domácí z rychlých protiútoků, na které hostující obrana nestačila reagovat.

Střelecký koncert pokračoval

Navíc i šance Kroupy a Trávníčka mohly skončit radostí v řadách domácích diváků, ale jejich střely nenašly správné místo. Hosté byli navíc neškodní, vždyť v prostřední třetině pouze jednou ohrozili Maříka v domácí brance. A to Ficencem ranou od modré ve 30. minutě hry, což bylo na vylepšení skóre málo.

Střelecký koncert Chemiků pokračoval i v závěrečné třetině a i když neproměnili mezi 51. a 53. minutou přesilovou hru pět na tři, přesto zvýšili své skóre až na 6:1. Závěrečné slovo však měl hostující Burger, který kosmeticky upravil výsledek v 55. minutě.

Jaroslav Hübl (Litvínov): "Na hráčích byla vidět nervozita za hanebný výkon proti Slavii. Zlomový moment nastal v době, když jsme dali na 2:1. Pak už jsme byli lepším mužstvem."

Aleš Tomášek (Vítkovice): "Přijeli bránit střední pásmo, ale to se nám dařilo jen v úvodní třetině. Litvínov potom byl lepším celkem a zaslouženě vyhrál. Trvaj nemohl v brance nastoupit pro zdravotní problémy."

Litvínov - Vítkovice 6:2 (0:0, 4:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 29. Gombár (Kubinčák, Trávníček), 31. Kubinčák (Kroupa), 36. Prorok (Klobouček), 38. Trávníček (Kubinčák, Poživil), 48. Prorok (T. Martinec), 51. L. Havel (Prorok) - 21. Kaděra (Burger, Olesz), 55. Burger (Olesz). Rozhodčí: Minář - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3950.
Litvínov: Mařík - Poživil, Kroupa, Hranáč, Droppa, Klobouček, Ťupa, Martínek - Trávníček, Kubinčák, Gombár - Balázs, V. Hübl, Žemlička - Kašpar, Rolínek, Prorok - navíc od 22. L. Havel a od 30. T. Martinec. Trenéři: Výborný, Hynek a J. Hübl.
Vítkovice: Falter - Seman, Černošek, Kowalczyk, Zápotočný, Ficenc, Chmelíř, Pavel Kumstát - Kaděra, Burger, Olesz - I. Padělek, J. Štefanka, Krenželok - Irgl, Hubáček, Martin Tomášek - Hulva, A. Padělek. Trenéři: Svozil a A. Tomášek.