Tipsport extraliga

Liberec prohrál počtvrté v řadě

24. října 2003 18:51 - LIBEREC

Hokejisté Liberce jsou v extraligové tabulce už jen tři body od posledních Českých Budějovic. Po dnešní prohře se Znojmem 2:4 prodloužili Bílí Tygři svou sérii bez vítězství na čtyři zápasy, v nichž vytěžili jen dva body. Dvěma brankami, včetně vítězné trefy, se o úspěch Znojma postaral Slovák Ján Pardavý.

Přitom Liberec se už v třetí minutě ujal vedení po akci čtvrtého útoku, kterou zakončil svou první extraligovou brankou Jech. Ale Znojmo postupem času získávalo převahu. Liberecký brankář Falta v 8. minutě kryl Uramův sólový nájezd, poté i Mojžíšovu bombu od modré čáry a své mužstvo podržel také při šanci osamoceného Baruse.

Na druhé straně měl v 16. minutě šanci zvýšit Korhoň, ale brankář hostů Duba zasáhl spolehlivě. Za minutu ale rozehráli hosté kolotoč před libereckou brankou, který zakončil efektně z otočky Pardavý a vyrovnal na 1:1. V 19. minutě se při přesilovce Liberce vyznamenal po Čakajíkově bombě brankář Duba. Pět vteřin po návratu vyloučeného Mojžíše Znojemští přečíslili libereckou obranu a akci zakončil druhou brankou hostů Erat.

Překážkou Liberce byl výtečný brankář Duba

Ve 24. minutě chytře přihrál Stanislav Procházka před znojemskou branku a Korhoň pohotově vyrovnal. O dvě minuty později však hosté využili přesilovku při vyloučení domácího kapitána Straky a Pardavý svým druhým gólem dostal Znojmo opět do vedení. V druhé polovině druhé třetiny se několikrát zaskvěl znojemský brankář Duba. Poradil si s velkou šancí Stanislava Procházky v 30. minutě, poté i s dvěma Korhoňovými možnostmi.

V 43. minutě Dubu vystrašil Jech, ale znojemský gólman jeho střelu betony zlikvidoval. To bylo ze strany Liberce vše. Hra domácích byla poté rozdrobená a jejich počínání v přesilových hrách katastrofální. V 52. minutě vystřelil znojemský Barus, jeho střela se odrazila, za přihlížení liberecké obranné dvojice Holub - Čakajík se Barus opět dostal k puku a upravil na konečných 2:4.

Josef Jandač (Liberec): "Nástup do utkání jsme měli dobrý, a kdyby za stavu 1:0 Korhoň proměnil dobrou šanci, mohlo se vše vyvíjet jinak. V závěru první třetiny jsme po dvou hrubých chybách dvakrát inkasovali. Výsledek 2:4 nás dostává do velmi svízelné situace. Musíme přijít s nějakými impulzy, určité kroky jsou možné. Myslím tím, jak případné hráčské výměny, tak případné mé odstoupení."

Milan Kastner (Znojmo): "Kromě začátků třetin jsme předvedli velice kvalitní výkon. Vytvořili jsme si spoustu šancí a vítězství považuji za zasloužené. Konečně jsme venku dokázali dát dost gólů, aby to stačilo k výhře. Teď to musíme potvrdit i doma."

Liberec - Znojmo 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Jech (Pabiška), 24. Korhoň (S. Procházka) - 17. Pardavý (Plášek), 20. Erat (Milan Procházka), 26. Pardavý (Benák, Plášek), 52. Barus (Uram). Rozhodčí: Husička - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 1834.
Liberec: Falta - Holub, Čakajík, J. Nedvěd, Jiruš, L. Šmíd, Vála, J. Moravec, od 41. navíc Krstev - V. Novák, Kašpařík, Verčík - Korhoň, Čermák, S. Procházka - M. Hájek, M. Straka, Musil - Klimenta, Pabiška, Jech. Trenéři: Jandač, Dvořák a J. Nedvěd st.
Znojmo: Duba - Křetinský, Havíř, Benák, Němeček, Snopek, Mojžíš - Uram, Pucher, Barus - Erat, Ludvík, Milan Procházka - Pardavý, Rataj, Plášek. Trenéři: Pazourek, Kastner a Skrbek.