Liberec ani napodruhé proti Zlínu neuspěl

ZLÍN

Domácí potvrdili výhru ze soupeřova ledu, Liberec jim ale dlouho úspěšně vzdoroval. Vedení se ujal Zlín, když Hamrlík prostřelil clonu před brankářem Svobodou. Na začátku druhé třetiny po zmatcích v domácí obraně otočili hosté výsledek dvěma góly.

Dvě trefy si připsal Čermák a Zlín srovnal až v přesilovce Veselým, poté kdy Svoboda přišel o hůl. Jednou zachránila Liberec ještě tyč a těsně před druhou sirénou zneškodnil naopak domácí brankář Murín nájezd Procházky.

Vysunutá obrana soupeře dělala Zlínu dlouho potíže, nakonec se přesto dopracoval k vítězství. Ve 47. min. po faulu na unikajícího Lešku proměnil Hamrlík trestné střílení a liberecký gólman Svoboda musel po opakovaných protestech předčasně z ledu. Nerozchytaného Faltu pak zblízka překonal Čech a zpečetil výhru domácích.

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Bojovalo se o každý metr ledu, soupeř byl lepší ve druhé třetině. Zranění Zubíčka naštěstí není vážné."

Karel Dvořák, asistent trenéra Liberce: "Škoda, že jsme z převahy ve druhé třetině nevytěžili víc než dva góly. Byl to pro nás hodně nešťastný zápas."

Zlín vs. Liberec 4:2
Třetiny: 1:0, 1:2, 2:0. Branky a nahrávky: 11. M. Hamrlík (Balaštík), 37. Veselý (Leška, M. Hamrlík), 47. M. Hamrlík z trestného střílení, 53. Martin Čech I (Barinka, Tesařík) - 24. Čermák (Rozsíval, J. Moravec), 29. Čermák (Rozsíval). Rozhodčí: Bolina - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 2:4, navíc O. Svoboda do konce utkání, Čermák (oba Liberec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6359.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Zubíček, D. Nosek, Macholda, Hučko, Zavrtálek - Balaštík, Leška, Záhorovský - Barinka, Jenáček, Weissmann - M. Okál, Vlach, Veselý - Kárný, Martin Čech I, Mokrejš. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.
Liberec: O. Svoboda (47. Falta) - Čakajík, Holub, Jiruš, J. Moravec, Nedvěd, Krstev - V. Novák, Kašpařík, Verčík - Rozsíval, Čermák, S. Procházka - Korhoň, Michal Straka, Musil. Trenéři: Jandač, Dvořák a Nedvěd st.