Tipsport extraliga

Liberec ani napodruhé proti Zlínu neuspěl

26. října 2003 20:21 - ZLÍN

Domácí potvrdili výhru ze soupeřova ledu, Liberec jim ale dlouho úspěšně vzdoroval. Vedení se ujal Zlín, když Hamrlík prostřelil clonu před brankářem Svobodou. Na začátku druhé třetiny po zmatcích v domácí obraně otočili hosté výsledek dvěma góly.

Dvě trefy si připsal Čermák a Zlín srovnal až v přesilovce Veselým, poté kdy Svoboda přišel o hůl. Jednou zachránila Liberec ještě tyč a těsně před druhou sirénou zneškodnil naopak domácí brankář Murín nájezd Procházky.

Vysunutá obrana soupeře dělala Zlínu dlouho potíže, nakonec se přesto dopracoval k vítězství. Ve 47. min. po faulu na unikajícího Lešku proměnil Hamrlík trestné střílení a liberecký gólman Svoboda musel po opakovaných protestech předčasně z ledu. Nerozchytaného Faltu pak zblízka překonal Čech a zpečetil výhru domácích.

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Bojovalo se o každý metr ledu, soupeř byl lepší ve druhé třetině. Zranění Zubíčka naštěstí není vážné."

Karel Dvořák, asistent trenéra Liberce: "Škoda, že jsme z převahy ve druhé třetině nevytěžili víc než dva góly. Byl to pro nás hodně nešťastný zápas."

Zlín vs. Liberec 4:2
Třetiny: 1:0, 1:2, 2:0. Branky a nahrávky: 11. M. Hamrlík (Balaštík), 37. Veselý (Leška, M. Hamrlík), 47. M. Hamrlík z trestného střílení, 53. Martin Čech I (Barinka, Tesařík) - 24. Čermák (Rozsíval, J. Moravec), 29. Čermák (Rozsíval). Rozhodčí: Bolina - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 2:4, navíc O. Svoboda do konce utkání, Čermák (oba Liberec) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6359.
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Zubíček, D. Nosek, Macholda, Hučko, Zavrtálek - Balaštík, Leška, Záhorovský - Barinka, Jenáček, Weissmann - M. Okál, Vlach, Veselý - Kárný, Martin Čech I, Mokrejš. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.
Liberec: O. Svoboda (47. Falta) - Čakajík, Holub, Jiruš, J. Moravec, Nedvěd, Krstev - V. Novák, Kašpařík, Verčík - Rozsíval, Čermák, S. Procházka - Korhoň, Michal Straka, Musil. Trenéři: Jandač, Dvořák a Nedvěd st.