První nula zlínského brankáře Murína

ZLÍN

Pětadvacet úspěšných zásahů si připsal gólman Zlína Igor Murín v utkání s Plzní. Stoprocentní výkon, který pro Murína znamenal první extraligové čisté konto, podtrhl navíc hattrickem Ondřej Veselý.

První branku dal Veselý v úvodní části při dvojité početní výhodě, v polovině utkání pak chtěl vrátit nahrávku Vlachovi, ale od plzeňských zadáků puk skončil za brankovou čárou.

O šest minut později s chutí hrající Veselý naznačil přihrávku na najíždějícího Okála a překvapivou střelou překonal Šmída potřetí. Plzeň jinak pozorně bránila, při Balaštíkově střele do tyčky měla štěstí. Šanci na čestný úspěch hostí promarnil v sólu Straka.

Jaroslav Stuchlík, asistent trenéra Zlína: "Důležité bylo získané vedení, po další brance jsme Plzeň dostali pod tlak a závěr si pohlídali."

Rostislav Čada, trenér Plzně: "Domácím pomohla první branka z velmi přísné přesilovky pět na tři, naopak my se na kontaktní gól nezmohli."

Zlín vs. Plzeň 3:0
Třetiny: 1:0, 2:0, 0:0. Branky a nahrávky: 15. Veselý (Tesařík), 31. Veselý (Vlach), 37. Veselý (Vlach). Rozhodčí: Nečas - Rozlílek, Vitík. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 5864.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Zubíček, D. Nosek, Macholda, Hučko, T. Vlček - Balaštík, Leška, Záhorovský - Barinka, Jenáček, Weissmann - Okál, Vlach, Veselý - Karný, Martin Čech I., Mokrejš. Trenéři: Bokroš, Stuchlík.
Plzeň: Z. Šmíd - Nedoma, Cartelli, Jiří Hanzlík, Výborný, Posmyk, Vobořil - Andrašovský, J. Straka, Z. Sedlák - Dvořák, Krátoška, Matějovský - Švík, D. Pospíšil, Důras. Trenéři: Čada, Přerost.