Paleček se v Liberci uvedl vítězstvím

LIBEREC

S novým trenérem Palečkem skončilo téměř třítýdenní liberecké čekání na výhru, o niž se zasloužil dvěma góly Kašpařík. Kladenští byli dlouho neškodní, ba přímo bezzubí, jejich útok neexistoval a obránci museli čelit výrazné převaze Severočechů.

Ti vedli od poloviny první části, kdy si Kašpařík vyměnil kotouč s Novákem, najel mezi kruhy a propálil Orcta.

Kladenský gólman pak držel Rabat ve hře při úniku Korhoně i přesilovkové dělovky Rozsívala . Až těsně před druhou sirénou zahrozilo Kladno, ale Lažovu dělovku Falta vyrazil. Střela M. Hořavy na začátku třetího dějství mu ale prošla mezi betony do sítě.

Středočeši pak bránili bod, domácí měli převahu, ale vyloženou šanci si vytvořili až v 11. vteřině prodloužení, kdy Kašpařík nabruslil z pravého rohu před Orcta a nadvakrát rozhodl.

Josef Paleček, trenér Liberce: "Všichni dali do hry srdce, měli jsme převahu, ale nedokázali ji dostatečně vyjádřit brankami."

Vladimír Evan, asistent trenéra Kladna: "Soupeř dobře bruslil, s tím jsme měli problémy. Vyšel nám až vstup do poslední třetiny, i proto mrzí gól v prodloužení."

Liberec vs. Kladno 2:1 pp
Třetiny: 1:0, 0:0, 0:1 - 1:0. Branky a nahrávky: 10. Kašpařík (V. Novák, Holub), 61. Kašpařík (V. Novák) - 42. M. Hořava (Kalla, J. Dlouhý). Rozhodčí: Jebavý - Pešek, Šátava. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. Diváci: 3100.
Liberec: Falta - Čakajík, Holub, Jiruš, L. Šmíd, Krstev, J. Nedvěd - M. Hájek, Kašpařík, V. Novák - S. Procházka, Čermák, Rozsíval - Jech, Musil, Korhoň. Trenéři: Paleček, J. Nedvěd st. a Dvořák.
Kladno: Orct - J. Dlouhý, P. Kasík, V. Čech, P. Hořava, Kruliš, Sláma, Zeman - Kysela, Gardoň, Martin Procházka (21. M. Havel) - V. Bílek, Kalla, M. Hořava - Jankových, Pazourek, Klimt - Lažo, Zajíc, Horna. Trenéři: Müller a Evan.