Rubriky:

Tipsport extraliga

Jágr zatím budoucnost neřeší, žije záchranou kladenského klubu

29. května 2011 18:24 - SLAVKOV U BRNA

Hokejista Jaromír Jágr nyní žije především záchranou kladenského klubu, na svou budoucnost proto nemá čas myslet. Zatím tudíž neřeší, kde bude v příští sezóně hrát. O strádajícím mateřském oddílu, který pomáhá ve spolupráci s kladenským magistrátem zachránit, se mu dokonce i zdá.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

"A nejsou to hezké sny. Jsou tak špatné, že se v nich moc nemluví," přiznal dnes v rozhovoru s novináři při zahájení golfového turnaje osobností ve Slavkově u Brna. "Kdybych věděl, co všechno to obnáší, tak nevím, možná bych do toho ani nešel. Není to jednoduché. Momentálně vůbec nepřemýšlím o své další budoucnosti," prohlásil.

Jágr se chystá převzít řízení extraligového Kladna po svém otci, ale hovoří se o tom, že to bude "na dálku". Příští sezónu může zůstat v Omsku, zájem má i Petrohrad s koučem Milošem Říhou. Vyloučen není ani návrat do NHL, kde může jako volný hráč jednat s kýmkoliv. Spekulovalo se o zájmu Montrealu, New Yorku Rangers nebo Detroitu.

Jágr nechtěl hovořit o podrobnostech jak spasit tradiční baštu českého hokeje, která se po ztrátě sponzora zmítá ve finančních potížích. "Ještě to není dotažené. Týká se to organizace, mládeže i shánění peněz na sezónu," uvedl Jágr.

Chce si nejprve udělat plán a vizi. "Všechno je nové. Na druhou stranu jsem rád, že potkávám nové lidi, dělám po dvaceti letech něco jiného," řekl. "Přemýšlím o tom pořád. Nedivím se tátovi, že už to nechtěl dělat. V jeho letech bych už nedělal vůbec nic," prohlásil.

Svou budoucnost proto neřeší. "Jsou určité nabídky, ale není to jednoduché," podotkl. Chce ještě chvíli počkat na konečné rozhodnutí. Doufá však, že v Kladně nezůstane. "Jako hráč bych chtěl co nejvíc a jako manažer bych chtěl ušetřit, to by byla hrozná bitva," žertoval.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..